Tehuľka LIVE! Zuzka v 26. týždni: Jarné upratovanie – chcené aj nechcené

Ani som si nemyslela, že to niekedy poviem, no vďaka za zlé počasie. Padlo mi ohromne vhod a keďže ma neťahalo von, čas som venovala nášmu synčekovi. Teda príprave jeho izbičky. Upratovanie však tento týždeň nemalo konca, praskla nám vodovodná batéria…

Ako tak zhodnocujem celý týždeň, musím sa priznať, že som spokojná, koľko som toho stihla. Začalo to zlým počasím, ktoré som využila na upratovanie Marečkovej maličkej izbičky. Musela som poupratovať a nájsť miesto pre strašne veľa vecí, popri tom som si musela poradiť s veľa zbytočnosťami a samozrejme smeťami.

Zlé počasie – vďaka

No po dvoch dňoch tvrdej driny som začínala mať pocit, že námaha mala zmysel. Tešila som sa dobre z vykonanej práce. Skriňa je poloprázdna, poriadok ukážkový, okno umyté… Strop som navyše ozdobila fosforeskujúcimi hviezdičkami. Do poriadku som dala aj sedačku, ktorú nám nechal môj brat. Toto všetko sa mi podarilo spraviť vďaka zlému počasiu, dážď a oblaky ma prinútili ostať doma a tam ma chytila nejaká chuť do práce.

Teraz už musíme len vymaľovať… Teším sa, že som sa pekne rozbehla.

Potopaaaa

Moja radosť však netrvala dlho. V noci okolo pol dvanástej nám zrazu niekto zazvonil. Za dverami bol sused, ktoré sme vytápali, chudáka. Prekvapila nás prasknutá vodovodná batéria. Namiesto spánku sme sa teda pustili do utierania vody v kuchyni. Bola skoro všade – na podlahe, v skrinkách, šuplíkoch…

Na druhý deň sa k tomu pridali napučané parkety. Pohľad na ne nám doslova vzal reč. Nútené upratovanie mi zabralo skoro celý deň, večer som sa už len dovliekla do postele a padla ako kabela. Marek vymenil batériu a pomohol mi doupratovať.


S Marekom sme si užívali upratovanie, no tešíme sa jeden z druhého

Mňam-mňam

Po tomto náročnom dni som dopriala mne aj bábätku zaslúžený oddych. Trochu sme leňošili a pridali aj pár častí do asi nekonečného puzzle. Okrem toho som venovala len vareniu a musím sa pochváliť, že sa mi v kuchyni ozaj darilo. Pripravila som cestoviny s kuracím mäsom, brokolicou a syrovo-smotanovou omáčkou. Mňaaam.

Ešte teraz sa mi zbiehajú slinky, chutilo nám všetkým – malému aj veľkému Marekovi a mne samozrejme tiež. Malý počas jedenie vôbec netrucoval. Len potom tie vetry… Fuh, tieto opisy si radšej nechám pre seba.

Čítajte tiež:

Tehotná žena – stručný sprievodca pre budúcich oteckov
Diskusiu – Sex v tehotenstve

Pohár, fešák, zmrzlina

Odmenou mi potom bolo pekné počasie. Teraz sa už hodilo, lebo sme chceli ísť von. Cez víkend som zašla s kamoškou Majkou do centra, kde sa konalo podujatie Bratislava pre všetkých. Šli sme pozrieť, čo ponúkali.

Zašli sme za primátorom do paláca, kde sme si pozreli putovný pohár hokejovej federácie a spolu s ním aj mladého a veľmi fešného hokejistu Richarda Lintnera.

Hmm pekný bol. (teda viac hokejista ako pohár :), hormóny so mnou robia veru svoje.

Po tomto estetickom zážitku sme zašli na veľkonočný jarmok, kde som si tiež prišla na svoje. Bol nádherný a zaujal ma najmä stánok kováčstva a drotárstva, no boli tam aj iné pekné vecičky. Na záver pekného popoludnia sme si život osladili zmrzkou a pokecom na lavičke. Potom sme šli domov, kde ma zmohla únava a nasledoval nečakaný spánok…

Nočné mory

Pekné počasie sme využili aj v nedeľu na záhrade, bolo príjemných 18. stupňov, bezvetrie, pozvali sme kamarátov a opäť čo-to aj pogrilovali. My baby-tehuľky sme kecali a oddychovali. S oddychovaním, teda najmä tým nočným, mám v poslednom čase problém. Niekedy neviem oka zažmúriť skoro celú noc a niekedy spím ako zabitá. Je to ako na hojdačke, no prevažne spím skôr zle ako dobre.

Spať môžem len na pravom alebo ľavom boku, prevaľujem sa, vrtím, mrnčím… a potom na upokojenie si hľadím bruško. Únava ma nakoniec zväčša zlomí a zaspím, no potom sa prebudím na to, že mi stŕpli nohy aj ruky. Je to rôzne a neprajem to nikomu..

Prečítajte si tiež:

O orgazme a poprsí
Bude môj partner dobrým otcom?

Vykope ma z postele

Čo sa týka tehotenských príznakov, zlepšili sa moje nedotklivé prsia. Už ma tak nebolia, sú menej citlivé, čo sa mi celkom uľavilo. No za to som začala veľmi cítiť naťahovanie bruška, je to veľký tlak.

Minule ma Marek pristihol, ako sa rozprávam s malým. Kukal na mňa ako puk. No ja som ho hneď schladila: „Nevyrušuj, rozprávam sa s malým Marekom…“


Do postele sa snažím chodiť skôr, zaľahnem zväčša už okolo ôsmej, aby som naučila malého nejakému režimu. Okrem toho ma vždy ráno doslova „vykope“ z postele, siedma hodina to je jeho. Môžeme si podľa neho nastaviť hodinky.

Problémy so stolicou sa vďaka vláknine zlepšili, dávam si ju raz denne. Nezlepšili sa mi vyrážky, no bruško pekne rastie, už aj pupík mi začína trčať, čo je celkom podarené. Z nášho drobca sa takto aj pohľadom vytešujem…

Na budúci týždeň plánujem ísť na prednášku o pupočníkovej krvi a jej odoberaní, potom vám napíšem, čo som sa zaujímavé dozvedela.

Majte sa fajn

Vaša tehuľka Zuzka

Bábätko v 26. týždni, takto vyzerá aj v Zuzkinom brušku

Foto: Braňo Herchl

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist