Tehuľka LIVE! Zuzka 43: Mareček si spravil režim sám

Týždeň bol ozaj fajn, potešilo ma, okrem drobca samozrejme, niekoľko dobrých správ. Odber pupočníkovej krvi bol úspešný a rovno fajn dopadlo aj vyšetrenie Marečkových kĺbikov.

Konečne mám dobré správy, tento týždeň nám prišli dlho očakávané výsledky odberu pupočníkovej krvi. A môžem sa pochváliť, že odber sa napriek tomu, že som rodila náhle a predčasne, podaril. Veľmi sa tešíme, dočítala som sa, že malému odobratá vzorka pomôže až do jeho 55 kíl. Každopádne, ako všetci rodičia dúfame, že ju nikdy nebudeme musieť použiť.

Malý Marek má však takúto biologickú poistku. A my máme príjemný pocit, že sme ho aj touto formou privítali na tomto svete. Sme spokojní…

Karta a kĺby

Ďalšou dobrou správou bolo vyšetrenie malého kĺbikov. Dopadlo dobre, doktor mi všetko ukázal na sono obrazovke a popísal, čo a ako. Výsledok bol super – malého nemusíme baliť na široko, stačí pamperska a máme sa ukázať, keď bude mať drobec osem mesiacov.

Lekárske boli aj ďalšie tohtotýždňové správy. V schránke som si našla žltý lístoček na zásielku od zdravotnej poisťovne. Pekne sme aj s malým šli na poštu vyzdvihnúť si list, kde bola kartička poistenca a kadejaké informácie a letáčiky, čo nám poisťovňa núka. Naštudovala som, čo sa dalo, teraz to už len využiť!

Čítajte tiež:

Vlastná a darovaná pupočníková krv
Bábätko v lete

Počasie téma to každodenná

Častou témou posledných týždňov medzi ľuďmi je počasie. No a uplynulý týždeň tomu nebolo inak, vonku sa ochladilo, teda tak na jeden deň. No s malým sme nelenili a keď som drobca poriadne obliekla, vyrazili sme na potulky medzi ružinovské paneláky.

Potom zima pominula a prišlo super teplo a konečne aj slniečko. Naša rodinka to využila naplno. Ja, mama som stihla ísť von vždy aj doobeda, dala som si s Marekom juniorom také tri kolečká okolo parku a potom šup domov na kolobeh – prebaliť, nakŕmiť a spať.

Poobedný spánok pomáha

Naučila som sa spať s malým poobede aj ja, čo je super. Pripadám si ako mimino, no môžem povedať, že mi to dosť pomáha, nie som až taká unavená a vyčerpaná.

Na ďalšiu prechádzku sa vyberáme podvečer, namierime si to väčšinou k Štrkovcu, kde si sadnem aj na lavičku a prečítam si, čo sa píše v novinách či časopisoch. Teda, ak mi to malý dovolí a pekne spinká. No keď prešvihnem čas kŕmenia, a naruším 2,5 alebo 3-hodinový kolobeh, neostáva mi nič iné len dojčiť vonku. Hlad je hlad!

Občas sa k nám podvečer pridá na prechádzky aj tato, alebo ho vonku počkáme a prídeme ako rodinka domov.

Prečítajte si tiež:

Pomôcky na dojčenie
Odkedy pozývať návštevy?
Dieťa namiesto sexu


S Marečkom si poobede poriadne schrupnem aj ja

Červený od plaču

Čo nás trápi, sú Marečkove bolesti bruška. Prichádzajú každý večer, keď sa vrátime z prechádzky a ideme papať. Vtedy spustí poriadny krik, celý je bordový a tlačí.
Keď si „pufne“, tak sa mu na chvíľu uľaví. No a takto to trvá aj dve hodiny, a to medzitým ešte aj papá.

Nie je to žiadna sranda a viete si predstaviť, že ani nevie čo skôr, či jesť a či tlačiť. Dávame mu kvapky na uvoľnenie bruška, masírujeme mu ho, cvičíme nožičkami a po lyžičkách mu podávame feniklový čajík. Zatiaľ však žiadna zmena k lepšiemu, nepomáha nič.

Režim si Marek spravil sám

Hovorí sa, že bábätká treba naučiť na nejaký režim. Podľa jedného článku by sme tak mali robiť asi v takomto veku Marečka.

Priznám sa, že my sme malého nič neučili a pekne to zvládol sám. Kým mu nezačnú bolesti bruška, čo je okolo 9-tej večer, tak sám spinká a budí sa na dojčenie, potom v noci opäť spinká až do nejakej 7-ej rána.

To už asi vie, že je v izbe svetlejšie, otvorí svoje veľké a krásne kukadla a je hore. Sem-tam potiahne a spí aj do 9-tej, ale to len výnimočne.
Režim teda zvládol na jednotku.

Návšteva i nákupy

Navštívil nás malý Martinko, bratranec, ktorý je o 7 týždňov starší ako náš Mareček. Pokecali sme, čo a ako, potešili sa, pekne povedané urobili prievan a šli.

Veselo bolo aj ďalší deň, s malým sme vyrazili na prvý výlet do nákupného centra, no a zvládol to super. Asi ho to nebavilo a celé to prespal a my sme pobehali to, čo sme potrebovali. Potom sme vybehli von opäť pri našom dome. V nedeľu sme zašli drobca ukázať Marekovej maminke na hrobček na Martinskom cintoríne. Maličký sa páčil a s dobrým pocitom sme šli domov.

Poobede som s malým padla do postele ako taká kabela, tato nás opustil a šiel sa okúpať na štrkoviská. Podvečer som ešte vybehla špunta vyvetrať a deň bol za nami.
Pred nami je ďalšia poradňa malého a ja sa musím objednať ku gynekologičke po šestonedelí.

Vaša mamina Zuzka

Foto: Braňo Herchl

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist