Tehuľka LIVE! Zuzka v 28. týždni: Moji chlapi mali meniny

Predchádzajúci týždeň bol mierne sviatočný, meniny oslavoval môj Marek, no nezabudla som pri tom ani na nášho maličkého v brušku. Už sa na neho veľmi teším, hoci príchod nového človiečika vo mne vyvoláva aj otázky a pochopiteľne i pocit zodpovednosti. Čím viac sa ku dňu D blížim, tým ma to máta častejšie.

Marekove meniny pripadli tento rok akurát na šibačku. Myslela som, že Marek sa bude krotiť a bude ma šetriť, no voda ma neobišla.

Hľadali sme korbáč

Šibačku som si síce tento rok musela doslova vymôcť. Obaja sme na Veľkú noc leňošili, takže som musela Marekovi šibanie pripomenúť. Problém bol v tom, že nevedel nájsť korbáč.

Nakoniec som mu ho dobrovoľne priniesla a nasledovalo krátke šibi-ryby. Schytala to moja riťka a stehná, no a pritom som nevedomky nasledovala Mareka do kuchyne… No a tam ten môj hnusák pustil vodu a pekne ma ošpliechal. Jooj to bolo radosti.. Jašili sme sa ako malé deti, boli sme usmievaví, šťastní

Pre môjho oslávenca som pripravila koláčik. Hneď ráno dostal veľký Marek samozrejme pusinku a malý pohladkanie po brušku. Tiež som mu povedala, že má meniny, aby chápal, čo sa to vonku deje :). K tomu sa pridal aj veľký Marek a neskôr sme spolu ochutnali koláčik…

Puzzle ako magnet

Marekove minulotýždňové slová o tom, že môžem skladať ďalšie puzzle som síce brala s humorom a ani by ma nenapadlo, že sa vám budem môcť pochváliť ďalšou skladačkou. No predsa! K činu ma motivovalo zlé počasie.

V hlave som už videla ďalší pekný obrázok, tak som nelenila a začala.

Natoľko ma to chytilo, že som bola každou časťou nového puzzle úplne posadnutá. Nechcelo sa mi ani von, ešteže bolo škaredo, chodila som len okolo rozostavaných kociek. Priťahovali ma ako nejaké magnety.
No a výsledok je tu! Týmto sa vám môžem pochváliť za šesť dní…

Blíži sa tooo

Podobne ako nedávno Soňa aj ja som už vstúpila do tretieho trimestra. Stále som bližšie a bližšie k môjmu slniečku. Niekedy si ani neuvedomujem, čo sa so mnou deje a, že za chvíľu privediem na svet nového človiečika…

No keď sa však nad tým zamyslím, prepadajú ma rôzne myšlienky – Som už pripravená? Zvládnem to? Do čoho idem? Aké to bude?… A veľa ďalších.

Veľa teraz premýšľam a predstavujem si, aké to bude, no verím, že to s tatinom Marekom zvládneme…

Prečítajte si tiež:

Ako sa žije s detským kočíkom?
Databáza nebezpečných výrobkov
Ako prísť k bábätku alebo Milovanie na povel?

Lacné to nebude

Spolu s postupujúcim tehotenstvom sa snažím postupovať aj s mojimi prípravami na materstvo. Začala som si obzerať veci na internete. Zisťujem, čo budem musieť dokúpiť pre mňa a čo pre malého, čo koľko stojí a kde to majú. Šlo o takú malú obhliadku vecí, drogérie a podobne.

No a zistenie? Nie práve pozitívne – vysoké ceny. No hádam to utiahneme. Nejaké vecičky som už dostala, mám od maminy zopár krásnych kúskov pre malého. Sú to tak pekné a tak malé vecičky akoby pre bábiku.

Pochváliť sa vám môžem s tým, že už mám kočík. Je červeno-čierny, trojkombinácia. Taký som chcela, je jednoduchý a za dobrú cenu, pretože to bol výstavný kus v obchode, čo ma potešilo.

Okrem toho sa môžem pochváliť aj postieľkou s matracom, ktorú som kúpila od kamarátky z Prahy.

Čo sa týka ďalších vecí a drobností, na tie si budem musieť spraviť zoznam. Musím sa tomu povenovať, no vždy si vravím, že mám ešte čas… Hádam to už nebudem dlho odkladať, aby som to nerobila na poslednú chvíľu.


Ach ten opuch…

Keďže tento týždeň nebol stvorený na prechádzky, viac času som trávila doma a oddychovaním. Nohy mi však stále opúchajú. Vždy poobede si ľahnem k telke a trošku si podriemem s vyloženými nohami, no nohám to nepomáha.

Večer vidno opuch. Na prvý pohľad sa to ani nezdá, ale keď si dám dolu ponožky, tak vidno krásnu „krajku“ pri členkoch. Každý večer si preto nohy natieram ochladzujúcim krémom a vykladám si ich..

Urobte si test:

Test: Aký je váš vzťah k jedlu?

Útok na chladničku

Počujte tehuľky, stáva sa to aj vám? Chodíte večer na lov do chladničky? Lebo mňa to v poslednom čase chytá často. Stále by som čosi žula, od ovocia cez sladkosti, všetko čo vidím, na to všetko mám chuť, aj oči by mi jedli.

Skúšam proti tomu bojovať pitím. Nie, nebojte sa nie alkoholu, ale vodou. No to očividne nestačí. Niekedy sa prekonám a boj s chuťami vyhrám, no často musím ísť cikať, tak z postele vstanem. Potom mi však hrozí cesta okolo kuchyne… a vtedy to dopadne všelijako – často otvorením chladničky.

Utešuje ma to, že zatiaľ som moc nepribrala. Od začiatku tehotenstva je to asi sedem kíl. Som zvedavá, čo povie na mňa a malého gynekologička, prehliadka po mesiaci ma čaká o pár dní.

Pozdravím od vás malého Mareka na monitore.

Majte sa…


Bábätko v 28.týždni takto vyzerá aj v Zuzkinom brušku

Foto: Braňo Herchl

Viac o téme: nohyočiprehliadka

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist