Tehuľka live Zuzka 46: Majte sa a ďakujem!

Radosť, nevoľnosť, krvácanie, strach, nemocnica, pohotovosť, PNka, nečakaný pôrod, no a nakoniec opäť radosť. Takto stručne by som mohla zhrnúť moju cestu od tehuľky k mamičke a k nášmu krásnemu Marečkovi.

Keď si spomeniem, čo všetko som počas tehotenstva aj spolu s vami prežívala, zdá sa mi to už veľmi veľmi vzdialené. Na strach v 8. týždni, keď som musela pre krvácanie doslova bežať na pohotovosť, však nezabudnem nikdy. A ani na slová doktora, keď hovoril, že mi hrozil potrat.

Odvelená na PNku

Našťastie všetko dobre dopadlo, krvácanie zmizlo, no a výsledok stojí za to. Pri pohľade na nášho dobre priberajúceho drobca neľutujem ani deň, ktorý som musela stráviť na PNKe.

Na ňu ma totiž odvelila gynekologička. Chmúrne myšlienky a aj strach som snažila zahnať, často sa mi uľavilo práve po „vypísaní“ toho, čo prežívam.

Moja gynekologička však asi vedela, prečo ma nechala doma, pokoj mi pomohol, bolesti v podbrušku slabli, krvácanie sa nevrátilo a mne postupne začalo byť lepšie.

Prečítajte si tiež:

Ako sa vyrovnať s potratom
Vitamíny v tehotenstve


Zuzka na začiatku tehotenstva, v 7. týždni

Nechýbali slzičky

Po ťažkom úvode začalo byť ozaj lepšie. Presne na Vianoce sme radostnú novinku i doteraz utajovanú moju PNku oznámili rodičom a pod stromčekom si našli moju tehotenskú knižku. Nechýbali tak u nás doma ani slzičky šťastia.

Potom nás tešili dobré výsledky z vyšetrení a skríningov malého drobca i veľkého Mareka, teraz už môjho manžela. Rada spomínam i na pohľady na ultrazvuk, keď si naše bábo robilo v brušku diskotéku a doslova sa točilo okolo pupočnej šnúry.


Ultrazvuk 12. týždeň

Grg-grg

Počas tehotenstva sa nasmial aj veľký Marek, samozrejme na mne. Keď som stála pred skriňou a nemala som si čo obliecť, alebo keď som grgala ako starý chlap, keďže grgania patrilo k jednému z mojich typických príznakov tehotenstva.

Nevyhli sa mi tiež hnačky, ktoré potom vymenili zápchy, neskôr sa pridala aj nespavosť či plyny. No a hormóny so mnou občas pekne lomcovali. Marek si to samozrejme odniesol, keď som na neho vybuchla, ale som bola vytočená v podstate pre nič.

Čakala som aj dobré zmeny, o ktorých sa píše – ako to, že sa v tehotenstve vylepší pleť a vlasy… no omyl. Pleť – to bola katastrofa.

Pôrod namiesto svadby

Pamätám si aj to, ako sme zistili, že to bude chlap. Moja mama mi to síce predpovedala, no potvrdili nám to na morfologickom ultrazvuku v 21. týždni.

Nezabudnem samozrejme ani na prvé pohyby. Väčšinou ráno sme s Marekom ležali v posteli, snažili sa zachytiť pohyby v brušku a rozprávali sme sa s malým.
No a možno preto vedel, že chystáme svadbu a chcel byť pri tom. Prekvapil nás nečakane v 36. týždni.

Namiesto svadby som tak ležala v pôrodnici, no šťastná, s malým Marečkom s mierami 2900 gramov a 49 centimetrov v náručí.

Čitajte tiež:

Je svadba prežitok?
Vlasy, nechty a pleť v tehotenstve
Čo je endometrióza

Naša rodinka

Všetko nakoniec dobre dopadlo a drobec tak na našej svadbe naozaj nechýbal. Vzali sme sa pred pár týždňami. Sme už teda ozajstná rodinka – veľký a malý Marek a ja, vaša bývalá tehuľka. Ďakujem, že ste boli pri tom a aj za vaše milé maily a priania.

Veľká vďaka patrí aj mojej mame, teda už babičke, za cenné rady, pomoc a aj výborné obedy.

Uvidíme, možno, keď sa naša rodinka bude mať rozrásť o ďalšieho člena, stretneme sa opäť tu. Zatiaľ budem na babywebe.sk sledovať moje nasledovníčky. Veľa zdaru!

Vaša ex tehuľka, mamina Zuzka

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist