Tehuľka Zuzka 44: Sme svoji!

Týždeň veľkých zmien, tak by som nazvala udalosti posledných dní. Tou najvýraznejšou asi je, že už nie som slečna, ale pani. S Marekom sme sa v sobotu vzali. Výmena obrúčok bola trošku tajná, o našom veľkom dni sme informovali potom len smskami.

Môj zámer ísť po šestonedelí ku gynekologičke sa nekonal. Objednala som sa síce, no sestrička ma prekvapila tým, že najbližší termín je až v októbri. Dosť ma to prekvapilo, no asi s tým nič neurobím. Musím čakať, a pritom aj dúfať, že všetko je OK. Zatiaľ našťastie nemám žiadne problémy.

Hlad je hlad!

S kamarátkou Ninkou sme cez týždeň vyrazili na prechádzku ku Štrkovcu. Konečne tlačil kočík niekto iný, ja som si trošku vydýchla a Ninka trénovala. Takto nám ubehli asi tri hodinky, kecali sme o všeličom až dovtedy, kým nás malý neprerušil zdatným krikom.

Hlad bol tu, a to sme boli dosť ďaleko od domu…. Tak sme trošku bojovali, zobrala som drobca na ruky a pekne to ešte chvíľu vydržal až domov, kde nasledovalo prebalenie, napapanie a odgrgnutie.


Malý pekne priberá

Malý tučko

Vo štvrtok prišla očakávaná kontrola u detskej lekárky. Po vstupe do ambulancie som bola nedočkavá a zvedavá, koľko drobec váži. No malý má už neuveriteľných 5 kíl a 57 centimetrov. Rastie ozaj ako z vody a až veľmi prospieva. Od minulej poradne pribral viac než kilo.

No doktorka s úsmevom na tvári povedala, že radšej nech papá, ako keby nechcel. Sestrička sa pri tom len usmievala a dodala, že má rozkošné záhyby.

Trápi nás očko

Ukázala som doktorke nový preukaz poistenca, správu od ortopéda, ktorý napísal, že všetko je fajn a nemusíme baliť naširoko. Potom lekárka kontrolovala celkový stav drobca – popočúvala srdiečko, skontrolovala hlavičku, vraj už je lepšie otočenie a dvíhanie.

Pozrela aj šiju, guľky a zastavili sme sa pri očku, ktoré nám robí šarapatu. Odporučila nám opäť ophtalmo-septonex a keď to neprejde do ďalšej kontroly, pošle nás na očné. Pýtala sa nás aj na koliky, tak som jej rozpovedala, ako malého bolieva bruško, odporučila nám kvapky – espumisan-l a sab simplex.

Užívanie mám rozložiť na celý deň. Povedala tiež, že mám malého dávať pri dojčení častejšie odgrgávať, aby nemal veľa vzduchu v brušku. Poučila ma aj ako cvičiť nožičkami.

Potom som spustila otázky ja. Zaujímalo ma očkovanie, pýtala som sa, aký je postup, a že by som aj prijala očkovanie proti rotavirusom. Poučila ma a dá mi ešte vedieť, keď príde čas. Rozlúčili sme sa s tým, že ďalšia poradňa bude o tri týždne.

Čítajte aj:

Očkovanie proti pneumokokom je povinné a zadarmo
Je sex počas šestonedelia naozaj nevhodný?

Nekonečné prechádzky

Poobedia trávim nekonečnými prechádzkami po Ružinove. Sem-tam pristanem na nejakej lavičke a pristihnem sa, že len tak kukám „doblba“ a premýšľam v podstate nad ničím.

No jednu poobednú prechádzku nás prerušil tato Marek a zobral nás na Zlaté piesky okúpať sa, teda hlavne mňa maminku. O kúpaní som už snívala a konečne sa mi to splnilo. Rýchlo som nabalila tašky a vyrazili sme. Našli sme si malú kamenistú pláž, kde sme boli len my a neskôr jeden mladý párik.

Ja som bola tak šťastná, že som bola vo vode viac než na súši, tato sa staral o drobca a ja som si užila…

Prečítajte si tiež:

Čo s nami urobí svadba?
Bylinky pomáhajú i deťom
Úpal, slnečný úpal a mdloby z horúčavy

Šťastný koniec

Na známosť sa všetkým dáva, že Zuzanka sa za Marečka vydala… Tentoraz už naozaj, prvý pokus a termín som strávila v pôrodnici, lebo sa na svet prihlásil malý Mareček skôr, no teraz nám deň D už nič neprekazilo.

Prebehlo to túto sobotu na Miestnom úrade Ružinov len s dvomi svedkami a ich partnermi, plus kamarát Majo, ktorého sme zvolili ako fotografa. Po krátkom obrade nasledovala výmena obrúčok a pusa.
Maličký Marek to všetko šťastlivo prespal, akurát si sem-tam poprdkával.

Potom sme sa šli napapať do Dunajskej Lužnej do reštaurácie zvanej Maštaľ, kde sme si naplnili brušká. Neskôr sme sa ešte pofotili v detskom parku a bolo po svadbe. Večer sme odpadli do postele, no predtým sme ešte dali vedieť našim blízkym, poslali sme im smsky, že bola svadba.

Tak a už sme svoji

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist