Tehuľka LIVE! Zuzka v 33. týždni: PNku vymení materská

Buch-buch, buch-buch… Tlkot Marečkovho srdiečka je jeden z najkrajších zvukov, aký som v živote počula. Keď si na to spomeniem, musím sa aj teraz usmievať….

Tento krásny zvuk sa ozýval počas poslednej poradne. Celá prehliadka u doktorky Sládičekovej sa niesla v príjemnej nálade a v duchu dobrých správ. Doktorka bola so mnou aj s malým spokojná a drobec je asi spokojný tiež. Isté je, že mu chutí, veď už má viac než dve kilá, presne 2096 gramov.

Malý priberá za mňa. Hurá

elkom ma prekvapilo, že ja som napriek všetkému – mojej miernej pažravosti či rastu bruška od minulej poradne nepribrala vôbec. Asi mi všetko „zjedol“ malý. To, že som nepribrala, vraj nie je nič mimoriadne, dôležité je, že naberá malý. Doktorka merala prietok krvi placentou, vzala mi tiež krv, aby zistila či nemám streptokoka. Merala mi aj tlak. Všetko dopadlo fajn.

Pohyby plodu cítite?“ pýtala sa ma doktorka. Že či, povedala som, veď malý občas hrá v brušku futbal. „Nôžky opúchajú?“ zisťovala ďalej. „Už prestali,“ dodala som s úsmevom.

Čo sa týka lekárov, musím ešte zájsť k zubárovi, kde sa mám ukázať pre pôrodom a na EKG, ktoré sa robí v treťom trimestri. Snáď bude všetko fajn, lebo teraz si v podstate užívam bezproblémové tehotenstvo.

Začiatky síce boli náročné, fyzicky aj psychicky, no zvládli sme to a už sa veľmi teším, kedy budem držať v náručí malého Marečka.


Záznam srdiečka aj na ultrazvuku

Dielo je dokonané

Zatiaľ som si radosť robila prípravami a „tvorbou“. Ako som vám už minule spomínala, že som sa hrala s farbičkami na sklo, môžem sa pochváliť, že dielo je hotové. A najlepšie je, že dopadlo, tak ako som chcela.
Ja som sa z toho tešila ako malé dieťa, asi hormóny robia svoje. No Marek sa usmieval, snáď nie vysmieval :), tiež. „Páči sa mi to,“ tvrdil. Takže sme spokojní obaja a snáď bude aj malý.


Ako sa vám páči môj výtvor?

Hľadám pôrodníka. Zn. Dobrého

Podobne ako posledný týždeň som si dopriala oddych. V podstate sa musím priznať, že okrem výzdoby okna som nerobila skoro nič. Teplo mi už stále nerobí dobre, tak som sa doma chladila ventilátorom a sem-tam som vykukla na náš vynovený balkón, no potom má hneď oblial pot a neuveriteľné dusno.

Jedinou zmenou bola počas týždňa poradňa, už ma čaká len jedna a budem musieť doktorku Sládičekovú vymeniť za pôrodníka. Teda to si musím najskôr nejakého nájsť:).
Pôrodnicu som si vybrala, Ružinov mám ozaj veľmi blízko, takže som moc dlho nerozmýšľala.

Prečítajte si tiež:

Základné pravidlá znižovania hmotnosti
Keď rodia hysterky
Sex a horúčavy

Pribral pol kila

Budúci týždeň by som mala nastúpiť na materskú, hoci sa to mi ani nezdá, lebo doma, teda na PNke, ktorá našťastie mne a malému našťastie pomohla, som už pekne dlho. Teším sa však na voľnosť, lebo PNka ma zväzovala doma a nemohla som chodiť na vychádzky len tak voľne, kedy sa mi chcelo.

Stále sa teším aj z jedla. Vedú mliečne výrobky, jogurty, termixy, mlieko – to všetko si malý žiada. Väčšinou to príde na mňa podvečer, keď už nie je také teplo, no potom začnem tlačiť a jem až do plus – mínus desiatej. No čo, keď nám tak chutí.

Za posledný mesiac som nepribrala vôbec nič, no junior pol kila. Trošku sa teším, že nie som macatá.


Bruško rastie, no za posledný mesiac som nepribrala

Dusnooooo

Ako som tak doma nič nerobila, surfovala som na nete a hľadala informácie o detských doktoroch a pomeroch, aké asi vládnu v ambulanciách. Všeličo som sa dočítala a dozvedala a nakoniec som si aj jednu lekárku v Ružinove vybrala .

Ešte tam chcem zájsť a povypytovať sa, tak uvidím, aký to na mňa spraví dojem naživo.

Cez víkend som si spravila program, na Štrkovci boli rybárske dni. Tak, že som sa zašla pozrieť. No moja návšteva akcie, bola ozaj veľmi-veľmi krátka. Rybací smrad mi nerobil dobre. Všetko tam smrdelo „rybacinou“. Presunula som sa preto na druhý breh jazera, sadla som si do tieňa pod strom, no ani tam som nevydržala dlho. O chvíľu sa ozval malý, ktorý tlačil na mechúr… k tomu to neskutočné teplo. Najvyšší čas ísť domov, povedala som si.

V mene všetkých tehuliek dúfam, že horúčav a dusna si už pred pôrodom užijeme čo najmenej.

Vaša oddýchnutá tehuľka Zuzka


Bábätko v 33. týždni takto vyzerá aj v Zuzkinom brušku

Foto: Braňo Herchl

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist