Tehuľka LIVE! Zuzka v 15. týždni: Žiadne komplikácie

Fyzicky som sa tento týždeň cítila fajn, tehotenské príznaky sa nezhoršovali, skôr naopak a aj náladu som už mala trošku lepšiu. Zhoršovala ju len samota. Marek totiž pracovne odcestoval.

Hoci tehuľkovské príznaky ako zápcha, bolesť v podbrušku a krížov či citlivosť prsníkov pokračujú, nie je to horšie a mám dokonca pocit, že som si už na tento stav aj zvykla. Jediné, čo sa trošku upravilo, je moja náladovosť. Výkyvy nie sú také výrazné a podráždená bývam tiež menej, z čoho sa teším nielen ja, ale samozrejme aj Marek.

Asi prasknem…

Dokonca som sa prinútila i k nejakej činnosti. Niekedy sa mi dokonca aj chce niečo urobiť, čo hodnotím dosť pozitívne, najmä keď sa pozriem von oknom a vidím len hmlistú a sivú bratislavskú zimu.

Novinkou je možno aj pocit, že mi praskne bruško, také ho mám plné. No viem, že je to len pocit a bábo si robí svoje miestečko. Neviem si predstaviť, aké to bude v takom ôsmom či deviatom mesiaci…

Odlúčenie a opäť nespavosť

Cez víkend som bola opustená, Marek si totiž na víkend naplánoval cestu do Trenčína. Išiel tam pracovne, no mne sa to aj tak nepáčilo. Cítila som sa sama.

Bolo to vôbec prvý raz od minuloročnej Marekovej hospitalizácie, čo sme boli bez seba a nebolo to vôbec príjemné. Cez deň sa to dalo vydržať, no večer bol nekonečne dlhý. Snažila som sa zamestnať pozeraním telky či čítaním, no chytali ma všelijaké myšlienky…


Dlhááá noc

Pre všetko, čo mi vírilo v hlave, som opäť bojovala o spánok. Uložila som sa do postele, no spánok nie a nie prísť. Celá noc bola strašne dlhááá, stále som sa prehadzovala a pozerala na hodinky, či už náhodou nie je ráno. Toto všetko sa opakovalo aj ďalšiu noc. Zaspať sa mi podarilo, až keď ma položila únava. Premýšľala som, ako sa bez Mareka cítim opustená a akási „nekompletná“.

Cez deň to bolo trošku lepšie, prišiel mi robiť spoločnosť môj brat s priateľkou, zamestnala som sa aj upratovaním celého bytu a prechádzkami, ktoré mi PNka povoľuje. O pár dní ma čaká ďalšia tehotenská poradňa, celkom sa teším, že uvidím opäť naše bábo a zistíme, či bude zase tancovať. Obaja s Marekom sme zvedaví, ako rastie a vyvíja sa.

O týždeň vám teda poviem, čo mám v brušku nové.

Vaša tehuľka Zuzka

Bábätko v 15. týždni tehotenstva

Foto: Braňo Herchl

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist