Tehuľka LIVE! Zuzka v 11. týždni: Povestné zápchy sú tu

Silvestrovské oslavy sme tento rok museli vynechať. Ale nevadí, tehotenstvo totiž neberiem ako nejakú obeť a teším sa, že moje zdravotné problémy sa zatiaľ neopakujú. O pár dní dokonca uvidím naše malé opäť na ultrazvuku. Čaká ma totiž ďalšia tehotenská poradňa a môjho Mareka dôležité vyšetrenie. Držte nám palce. Tfuj, tfuj…

Tak rýchlo ako Vianoce prišli, tak aj odišli. Počasie nebolo podľa našich predstáv, no aspoň sme strávili viac času s našimi blízkymi. Prvé dva dni sme boli len doma s rodičmi, pršalo totiž aj v Tatrách a potom snežilo. Slniečko vyšlo až deň pred naším odchodom a konečne som videla Tatry vo svojej plnej kráse tak, ako som chcela. Marek stihol aspoň jednu lyžovačku, teda večerné lyžovanie v Lučivnej so svojimi kamarátmi. Ja som musela športové aktivity vynechať, no prešla som sa so svojimi rodičmi okolo Štrbského plesa.

Bolo to krásne a napodiv som aj vládala, no tešila som sa na domáci čajík, lebo vonku poriadne prituhlo. Bolo asi 15 stupňov pod nulou.


Zuzka a Marek v Tatrách

Cesta a opäť bolesti

Potom prišiel deň nášho odchodu späť do Bratislavy. Tešila som sa, pretože po ceste sme navštívili dve moje kamarátky, ktoré sú čerstvé mamičky – obe majú len mesačné bábätká. Tak si viete predstaviť, že sme si mali čo povedať….

Kecali sme o všeličom – pôrod, lekári a sestričky v nemocniciach a aj prvé problémy po návrate domov z pôrodnice ako kojenie či plač bábätiek. Vypytovala som sa, zbierala cenné rady vo veľkom, veď ani sa nenazdám a čaká to aj mňa.

Cesta do Bratislavy bola však nakoniec veľmi náročná. Nešli sme totiž po diaľniciach, ale po vedľajších cestách, ktoré boli dooosť hrboľaté, čo sa odrazilo aj na mojich bolestiach v podbrušku. Boli natoľko silné, že Marek sa začal báť, no nakoniec sme dorazili šťastlivo. Síce dosť unavení a zničení, ale v poriadku, a preto aj s úsmevom.

Zápchy, zápchy, zápchy…

Čo sa týka môjho tehotenstva, pomaly prichádza na Marekove slová – ten sa totiž teší na to, ako budem stáť pred skriňou a nebudem si mať už čo obliecť. Bruško mi trochu podrástlo, viac mi trčí a tak mi ostali už len dvoje nohavice, ktoré zapnem.

To mi však starosti nerobí, viac ma trápi zápcha. Hnačky zmizli, no zápcham sa naopak darí o to viac. Tak v priemere raz za tri dni idem na „wécé“ s úsmevom, že hádam zo mňa aj niečo vypadne.

Deň D

Tento týždeň nás s Marekom čaká aj dôležitý deň. Idem na poradňu k doktorke Sládičekovej. Som veľmi zvedavá a aj teším sa, že uvidím naše bábo.

Môj Marek má presne v ten istý deň magnetickú rezonanciu, dúfame, že všetko dopadne na jednotku. Obaja sme už z toho celkom nervózni, držte nám palce, teraz to dosť potrebujeme.

Ďakujeme

Zuzka a Marek


Bábätko v 11. týždni tehotenstva

Foto: Braňo Herchl

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist