Tehuľka LIVE! Zuzka 42: Možno naberiem svaly ako olympionik

Hoci to s malým Marekom bez rodičov celkom zvládam, naši mi chýbajú. Občas cítim, že mi dochádzajú sily, najmä po niekoľkonásobnom kočíkovaní, varení, dojčení a prebaľovaní. Ešte vždy však nájdem nejakú energiu v mojom zásobníku. Naštartujem sa a behám okolo malého i domácnosti ako nejaký vytrvalostný bežec…

Po odchode našich nemáme síce s Marečkom žiadne problémy, no chýbajú mi. Zvykla som si už aj na dobrú maminu kuchyňu. Takže teraz nejeme až tak veľa, no aspoň nepriberieme:).

Na varenie využívam čas, keď drobec spinká, alebo podvečer, keď je tatík doma.

Koniec šestonedelia

Nechýba mi len mamino jedlo a dobré rady, no aj jej spoločnosť. Vždy sme kecali a bolo nám príjemne.

Príjemnou zmenou teraz je, že som skončila šestonedelie. Ešte sa musím zbaviť nepríjemných hemeroidov a bude to super.

Mala som ísť teraz aj na kontrolu ku gynekologičke, no má dovolenku, tak si ešte chvíľu počkám. Dúfam, že potom stihnem nejaké slnko a aj prvé letné kúpanie v tomto roku. Hurááá!

Čítajte tiež:

Je sex počas šestonedelia naozaj nevhodný?
Diéta po pôrode
Ako sa žije s detským kočíkom?

Mareček pripravený na kočíkovanie

V nohách mám už tisíc míľ

Tento týždeň môžem hrdo povedať, že sa mením na vytrvalostného bežca. Bolo pekne, tak som denno-denne chodila von kočíkovať. No sem-tam to bol ozaj beh. Vyzeralo to asi takto – ranné prebudenie okolo siedmej, dojčenie, odgrgnutie, obliekanie, no a šup von tak na dve hodinky sa prechádzať po parku, potom rýchlo domov a kolotoč sa opakoval.

Dojčenie, prebaľovanie a keď malý zaspal, ja som v behu pokračovala po byte – upratovanie, varenie, pranie, žehlenie… No a potom opäť dojčenie a ďalšia prechádzka. Príchod domov a opäť známy program – dojčenie, prebaľovanie, odgrgnutie…. no a takto fungujeme celý týždeň.

Zatiaľ takéto tempo zvládam, no neviem si predstaviť, ako budem vyzerať o mesiac. Hádam budem mať svaly na lýtkach ako nejaký olympionik a v nohách stovky kilometrov…

Víkend s tatkom

Úľava v nasadenom tempe prišla až cez víkend. Do kolotoča nasadol totiž aj tatko – veľký Marek. V sobotu poobede sme zašli na výlet, Marek hrdo tlačil kočík pred sebou, na tvári mal široký a pyšný úsmev tatka. Večer bol potom pekne unavený a mal boľavé nôžky.

Nedeľa sa niesla v duchu návštev. Zašli sme pozrieť tetu do Šenkvíc, navarila nám skvelý obed a potom sme sedeli vonku na verande, malý pokojne spal v kočíku na čerstvom vzduchu. Blažene si dudlal cumlík, no radosť pozrieť na malé stvorenie.

Návšteva pokračovala aj podvečer, teraz v Bratislave u Marekovej tety a uja, ktorý mal narodeniny. Večer sme doslova padli od únavy…

Prečítajte si aj:

Kyselina listová
Materské mlieko – zázrak prírody

Odborník na cikanie

Malý Marek pekne priberá a rastie do krásy. Začali sa mu všade robiť faldíky a jamky, všetko má rozkošne tučnučké. Líčka ako škrečok, noštek maličký a dohora po mamke, no a guľky a pipíka po tatkovi.

Prezradím vám, že je to odborník v cikaní, má taký dostrel, že niekedy trafí aj hlávku, ja mám potom čo robiť – prezliekam a prezliekam…

Papať mu chutí, stále pije hltavo v duchu svojej prezývky. Moja mama totiž Marečka nazvala „malý pažravec“.

Ešte aj keď mi volala, počula cez telefón, ako pahltne pije. V grganí sa malý Marek vyrovná veľkému, no v kakaní je neporaziteľný. Zasiahol zatiaľ jednu deku, plienky a moje ruky.. Ostatné to schytá asi neskôr…

Pri výžive si musím stále dávať pozor na to, čo papám, aby Marečka nezdúvalo, nezabúdam ani na kyselinu listovú. Nie je totiž potrebná len pre tehotné, ale aj pre ženy po pôrode.

Moji Marekovia

Tento týždeň nás čaká aj sono nožičiek, som zvedavá, ako to prebieha a samozrejme aj, aký bude výsledok. Na poradňu ideme až o dva týždne, tak si opäť chystám nejaké otázky…
Veď učíme sa stále, Marek spolu so mnou. Pomáha mi, no kúpať drobca sám sa ešte neodvážil. Ostatné záležitosti má už v malíčku.

No a keď vidí, že už meliem z posledného, vezme si krpca a ide sa s ním hrať. Večer nám malý niekedy štrajkuje, vtedy nastúpi tato a uspáva ho pekne pokojne hladkaním a mojkaním.
Som rada, že ich mám, oboch mojich Marekov..

Vaša „bežiaca“ Zuzkazzz

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist