Tehuľka LIVE! Zuzka v 17. týždni: Vôbec nepriberám

Tento týždeň sa niesol v znamení poradne, prác v byte, no aj dobrých správ. Môžem plávať, cvičiť, sexovať, ale všetko len s mierou.

Počas tehotenskej poradne som tentoraz absolvovala druhý skríning. Výsledky prvého dopadli negatívne, čo je samozrejme pozitívne. Ešte lepšie však je, že negatívne sú aj výsledky druhého skríningu, ktoré sa porovnávajú s výsledkami z prvého. Všetko je fajn, čomu sa veľmi veľmi teším.

Nenabrala som ani kilo

Na nervozitu mi pred poradňou tentoraz veľa času neostávalo, lebo som bola objednaná naozaj skoro ráno a v čakárni som sa vôbec nezdržala. Hneď som išla dnu, kde mi najskôr sestrička urobila odbery.

Potom nasledovalo váženie a následne aj prvá kritika doktorky Radmily Sládičekovej. „Vôbec nepriberáte, to sa mi nepáči,“ povedala prísne. „Od poslednej kontroly ste nenabrali ani kilo.“ Vysvetlila mi, že bábätko pekne priberá, no potrebujem byť vyživovaná aj ja. Mám viac jesť, odporučila mi pridať bielkoviny v jedle. Samozrejme veľa ovocia a zeleniny, sladkostí nie.

Vraj možno nabudúce…

Napriek kritike ma však potešilo, že naše malé pekne rastie. Na ultrazvuk sa prišiel pozrieť aj Marek, a stál tam doslova ako obarený. Usmieval sa a mrmlal si niečo v tom zmysle, že to je úžasné…

Áno je, ten pohľad bol krásny a po minulom zlom týždni na mňa pôsobil doslova ako balzam na dušu.

„Bábätko má 156 gramov a veľkosťou presne zodpovedá týždňu tehotenstva,“ hovorila doktorka.

Marek bol zvedavý, či už je vidno, čo budeme mať – chlapčeka alebo, ako on vraví, babu. Odvážil sa preto opýtať. „Nie nevidím to,“ povedala doktorka. „Možno na budúce.“

Zákaz sexu pominul

Ja som zas bola zvedavá na to, či už môžem cvičiť alebo plávať, keďže som stále na PNke. Potešilo ma, že riziká sú už menšie a môžem si teda hľadať nejaké cvičenie pre tehuľky.

Teším sa na trošku pohybu, dúfam, že mi to dobre spraví aj psychicky. Plávanie je podľa doktorky veľmi prospešné, no je tu riziko infekcie. Dá sa mu vraj zabrániť ochrannými tampónmi, tak to zvážim.

Zaujímali ma tiež bylinkové čaje, lekárka mi ich odporučila striedať.

Okrem toho sme sa spýtali aj na zákaz sexu. Aj ten doktorka zrušila. „No žiadna divočina,“ dodala.

O pár týždňov ma čaká veľký morfologický ultrazvuk, ktorý je veľmi dôležitý. Dúfam, že aj o tom vám potom napíšem len v dobrom.

Náš byt dostáva šmrnc

Okrem poradne sme sa tento týždeň venovali aj bytu. K maľovaniu síce opäť nedošlo, no myslím, že už je to len otázka času, teda dúfam.

Marek dorábal kúpeľňové lišty, aby sme mali kúpeľňu hotovú, v kuchyni zas vymenil zásuvky. Ja som potom po ňom všetko poupratovala a robila poriadok, aby to malo šmrnc.

V spálni spravil Marek televíznu anténu na digitálne vysielanie, čiže musel vŕtať a prepájať káble, no všetko sa vydarilo. Cez víkend sme dotiahli posledné opravy, takže už nás čaká len to maľovanie.

Masáž od Mareka vždy zaberie

Dopriala som si samozrejme aj trošku oddychu, tentoraz aktívnejšieho – na prechádzkach. Slnečné počasie ma doslova vytiahlo k Štrkoveckému jazeru.

Akurát ma po návrate domov boleli chodidlá, ale masážou a krémovaním Marekových rúk všetko ustúpilo. Teším sa, že sa mám fajn, žiadne nové komplikácie a príznaky sa našťastie nedostavili, no staré známe ako grganie, zápcha či únava nechýbajú.

Mám pocit, že som si už na ne aj zvykla a keby ostalo len pri tom, som šťastná.

Zuzka a Marek


Bábätko v 17. týždni

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist