Tehuľka LIVE! Zuzka 40: Mami, ďakujem!

Hoci to možno bude vyzerať ako fráza, chcem aj touto cestou poďakovať mojej mamičke, ehmm teda už babičke. Veľmi mi pomohla. Nielenže v kuchyni nám vyvárala a vypekala samé dobroty, no získala som aj cenné rady. Naozaj si to neviem vynachváliť.

Už teraz mi je smutno, že u nás bude mama už len týždeň. Potom bude všetko iba na mne, z čoho mám trošku obavy. Asi ju nepustím :).

Na nezaplatenie!

Stále mi hovorí, ako správne držať hlavičku, a tiež, že mám dávať pozor, lebo malý sa veľmi mece. Ukázala mi tiež, ako cvičiť pri bolesti bruška s nožičkami a ručičkami, ako rýchlejšie kúpať, aby Marečekovi nebola zima, ako kontrolovať ručičky, či ich nemá studené, ako prikrývať hlavičku čiapočkou a ešte veľa veľa ďalších rád.

Naozaj na nezaplatenie! Podobne ako moja mamka je na nezaplatenie. Odvďačili sme sa jej aspoň malým darčekom – novými hodinkami. Keď sa to tak vezme, ide v podstate o malé rady, no majú veľký význam. Pre mňa, no najmä pre nášho Marečka.

Dedko a vnuk – láska na prvý pohľad

Okrem mami, k nám prišiel aj môj otec, teda dedko. Bol zvedavý na svojho prvého vnúčika. Keď ho uvidel, od šťastia mu slzičky vyhŕkli do očí. Normálne skamenel, ako ho držal v náručí.

Neskôr ho chodil kontrolovať a obdivovať do postieľky. Tešil sa, ako ho malý drží za rúčku.. Bol šťastný a bol to ozaj pekný pohľad na nich, ako sú radi a ako sa ľúbia..

Počasie nás uväznilo doma

Minulý týždeň bolo celkom fajn počasie, nebolo až tak teplo, čo nám vyhovovalo, lebo sme mohli vyraziť na prechádzky. S babkou sme preto nelenili a poctivo sme sa s drobcom chodili vetrať. Vždy ráno takú hodinku a pol a poobede podľa počasia tak dve hodiny.

Boli sme aj v blízkom parku, kde chodí aj veľa mamičiek s kočíkmi. Neskôr sa však počasie pokazilo a my sme uviazli doma a len smutne pozerali cez okno, že kedy sa vyčasí.

Čítajte tiež:

Je dojčenie antikoncepcia?
Otec na rodičovskej? Pohoda

Obdivovatelia drobca

Na malého počesť sme dostali prvú návštevu kamošov. Prišli nás pozrieť „Braňovci“ teda manželia, ktorým sme boli minulý mesiac na svadbe. Tešili sa a hovorili, že je to celý tato…

Doniesli nám aj darček, ktorý sa mi páči, je to baby otlačok rúčky a nôžky malého. Už len to urobiť!

Potom sme pokecali, posedeli, obdivovali drobca, no a neskôr sa museli vydať domov… Príjemný večer s príjemnými ľuďmi bol pre mňa ozaj dobrým spestrením po toľkých dňoch v nemocnici a doma.

Prečítajte si tiež:

Musí svadba nutne predstavovať koniec dobrého sexu?
Nežiaduce reakcie na očkovanie
Cítite sa osamelo na materskej?


S tajnými mladomanželmi

Nečakaná svadba

Dejú sa teda veci.. Môj brať bol na dovolenke s frajerkou na Cypre asi pred mesiacom, no a prišlo nám odtiaľ svadobné oznámenie o ich spojení. Nikto o tom nevedel, ani rodičia, ani kamaráti, ani my..

Bolo to prekvapko, tak sme teraz urobili také malé posedenie – obed, pre najbližšiu rodinu, keďže sa ani rodičia (svokrovci) nepoznali :). Takže sa aspoň uvideli, podali si ruky, keď sú už ich deti svoji…

Stretnutie prebehlo v Bratislave v jednej reštaurácii. Tak sme sa pekne obliekali aj s malým dubákom. Bolo fajn, spoznali sme sa, pokecali a dobre sa najedli.. „Výlet“ sa vydaril.

Už buď dobrý, prosíííím

Čo sa týka malého, vyzerá to na prvé bolesti bruška. Malý sa pučí, tlačí na stolicu, statočne prdí a pritom plače a kričí, aký je z toho chudáčik nervózny. Skúšame cvičenie s nožičkami, masírovanie bruška s krémom a aj medicínu.

No zatiaľ nič nezabralo! Ja pritom poctivo pijem čajíky – dojčiaci, feniklový a iné pre bábätká, ktoré by mohli pomôcť. Moja mamka bojuje so mnou, najmä po nociach. Niekedy som už bezradná a nervózna, no dúfam, že sa malému uľaví a bude už dobrý!

Za mesiac pribral Mareček jedno kilo, už vie aj trošku držať hlavičku.


Cvičenie Mareka s Marekom

Úrady, úrady a úrady…

Tento týždeň nás čaká prvé očkovanie, ide o očkovanie BCG vakcínou proti tuberkulóze. Okrem toho máme aj poradňu u detskej doktorky.

Musím tiež vybaviť nejaké papiere pre drobca, čo by som chcela stihnúť, kým tu mám rodičov, aby som po úradoch nemusela so sebou brať aj malého človiečika..

Hádam to všetko stihnem. Držte palce

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist