Tehuľka LIVE! Zuzka 39: Papáme a priberáme

Hoci sa dni s malým Marekom stále točia okolo toho istého – papania, spinkania, kakania, užívam si ich. Noci nás síce malý trápi plačom, preto veľký Marek opustil spálňu, no nahradila ho moja mamka, hrdá to babička.

Uplynulý týždeň sme s malým začali chodiť na krátke prechádzky, vyliezame podľa rád doktorky vždy ráno a podvečer, keď slniečko už tak nepáli. Skúšali sme, ako sa juniorovi bude pobyt vonku páčiť, no a ohromne – vždy pokojne zaspí.

Hrbole na chodníkoch? Vďaka za ne…

Prvá prechádzka bola nesmelá a ozaj krátka, spravila som s kočíkom len pár koliesok okolo detského ihriska, čo máme pod balkónom, no boli sme obaja spokojní. Zvládli sme to bez plaču a pekne so spánkom. Tuším malého to natriasanie po našich nedokonalých chodníkoch baví.

Takto sme to skúšali celý týždeň, až sme sa nakoniec odvážili do parku tak na dve hodinky. Vždy sme vyrážali ráno okolo ôsmej a večer okolo piatej – šiestej a hľadali sme tieň pod stromami.
Malému vzduch a hrbole robia dobre, pekne spinká


Sladký spánok

Nočná šou

Plač si drobec necháva na doma, najradšej na noc. Začal s tým asi po týždni, no prišli sme na to, že to nebude hladom, ale skôr tlakmi, prdíkmi v brušku, ktoré nie a nie pustiť. Takto sa náš drobec trápi po nociach, začína sa hlásiť okolo jednej v noci a mrnčí aj dve hodiny…

Jeho tato to už nezvládol a dohodli sme sa, že nás opustí a pôjde spať do izbičky malého Mareka. Aspoň ho už cez deň nebude bolieť hlava a nebude unavený a nevyspatý… Miesto Mareka však dlho prázdne neostalo, prišla k nám moja mama, čerstvá babka.


Pusinky noštekmi

Hrdá babka

Mama mi prišla na dva týždne pomôcť, navariť, poradiť, predať mamičkovské skúsenosti, pokočíkovať a podobne. Tak si teraz trošku užívam, lebo mám o starosť menej, myslím to varenie.

Mňam, domáca mamičkina strava, tá mi veru chýba..

Babka sa na malého, prvého vnúčika už veľmi tešila, tak si viete predstaviť, ako si ho užíva. Kočíkovanie, keď ide hrdo von s kočíkom, si vychutnáva, rovnako aj každý jeden pohyb malého, každý jeho prejav… možno to trošku aj preháňa, ale nevadí, som rada, že to je tak…

Prečítajte si tiež:

Dojčením sa prsníky neskazia
Keď dieťa stráži babička
Je sex počas šestonedelia naozaj nevhodný?


Hrdá a šťastná babička

Odobrali dostatok

Po pôrode mám niekoľko týždňov, tak som si spomenula aj na odber pupočníkovej krvi, mali by mi každým dňom prísť výsledky odberu.

Chodia vraj okolo 3. alebo 4. týždňa po pôrode. Hoci sa Mareček narodil predčasne, lekár ma ubezpečil, že to na odber nebude mať žiaden vplyv a dokonca sa mu podarilo odobrať dostatočné množstvo krvi.

Prečítajte si o poradni pupočníkovej krvi! Klikni

Malý „sraľo“

Okrem hrboľov malý miluje aj vodu. Podľa rád doktorky sa kúpeme každý druhý deň. Malý vôbec neplače, už ani pri sušení, akurát sa mu nepáči čistenie ušiek a nošteka.

Plienky nám idú pekne na odbyt, tak zhruba každé 2,5 až 3 hodiny prebaľujeme a papáme, teda dojčíme, no občas aj skôr, keď si vypýta. Plienky sa míňajú, kakanie vo farbe žltej praženice je veru časté.

Čítajte aj:

Kúpeme vo vaničke a vo vedierku
Prebaľovanie a zapareniny
Bábätko v lete


Pekne priberám

Mareček: Mám už 3,5 kila

„Jedlo mi chutí, prsia mám rád, pekne priberám, začínam mať faldíky na rukách a som tiež hrdý na svoju dvojitú bradičku. V nedeľu sme sa vážili a rodičia skoro neverili, že som už taký ťažký. Mám takmer 3 500 gramov, veď stále tlačím mliečko do hlavy – mňam. Mamkine prsia sú fajn.“

Takto si hovorí drobec, ja sa pri dojčení snažím striedať prsníky, skúšam ich už aj menej odsávať, aby si zvykli na malého príjem, no tak raz za deň, ich odsať musím. Inak by mi asi praskli a dosť to bolí, keď sú naliate.

Potom neskutočne tečú a dotknúť sa ich je ozaj hrôza…

Týka sa to aj bradaviek.. No hádam si zvyknem a nejako si poradím, veď malému zatiaľ chutia :).

Šťastní rodičia Zuzka a Marek

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist