Tehuľka LIVE! Zuzka v 18. týždni: V znamení choroby

S Marekom máme za sebou dni v posteli, no bohužiaľ spolu s nami tam boli aj vreckovky, čaj a lieky. Choroba neobišla túto sezónu ani nás. No s bacilmi poctivo bojujeme a dúfame, že sa to zlepší, pretože plánuje výlet – cestu domov. Hurá, hurá.

Celý uplynulý týždeň sa niesol v znamení choroby. Najprv sa to začalo prejavovať bolesťou pri prehĺtaní slín u môjho Mareka, to bol asi pondelok, o dva dni na to prišli na rad vreckovky a červený ňufák, no a cez víkend to zavŕšil kašeľ a dušenie.

Týždeň v posteli

Ja som sa nakazila asi v noci zo štvrtka na piatok, dovtedy som odolávala, no v piatok ráno som už len kričala, že ma bolí hrdlo. Cez víkend sa pridal plný nos a bolesti hlavy vo večerných hodinách. No viete si predstaviť, dvaja mladí ľudia prežili krásny týždeň s čajom v ruke a v posteli pri telke.

Nič úžasné, poviem vám, najmä vtedy, keď vás bolí celý človek a cítite sa zle. No nič sa nedá robiť, musíme to vyležať, Marek sa posilňuje liekmi, mne ostáva len posteľ a čajíky s medom.


Bojím, bojím – zubár

Čo sa týka lekárov a chorôb najbližšie nás čaká obávaná prehliadka u zubára.

Ideme na ňu obaja, Mareka totiž trápi jeden zub a ja mám zas citlivé a sem-tam aj krvácajúce ďasná. Okrem toho viem, že ako tehuľka k zubárovi musím. Tak som zvedavá, ako dopadneme, veď vám potom napíšem.

Home sweet home

Okrem nepríjemnej zubárskej plánujeme aj príjemné návštevy – domov. Chceme si ešte užiť sneh a možno stihnúť nejakú tú lyžovačku, teda žiaľ len Marek, mne by už bruško zavadzalo.

Obvodnej som už nahlásila zmenu adresy na PNke, dátum a môžeme vycestovať. Veľmi sa tešíme, chceme doma stráviť aspoň 6 – 7 dní a oddychovať na čerstvom vzduchu pri rodičoch. Aspoň naši uvidia, ako sa vyvíjam, teda ako sa vyvíja naše bábo, pupík– bruško mi už dosť trčí, tak som zvedavá, ako bude mamča s tatkom reagovať.

Jem a rastiem

Čo sa týka tehuľkovských príznakov, začala som mať väčšiu chuť na jedlo. Konečne mi chutia aj sladkosti, keksíky, sušienky, ktorých sa teraz akosi neviem nabažiť. Zjedla by som hádam aj bombu… všetko mi chutí, mňam-mňam. Akurát sa musíme dať dokopy s tým naším prechladnutím, aby sme mohli v pohode vyraziť smer Tatry.

Z čoho sa teším, je trávenie. Problémy so zápchou sa zlepšili, chodím na WCko už skoro denne.

Všimla som si, že aj bruško mi poriadne rastie, no a o prsiach nehovorím. Tlačia ma skoro všetky podprsenky… Len dúfam, že sa mi nepotrhajú od toho rastu, poctivo sa ale každé ráno a večer natieram proti striam.

Zuzka a Marek

Bábätko v 18. týždni

Foto: Braňo Herchl

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist