Tehuľka LIVE! Zuzka v 10. týždni: Rodičia boli v šoku!

Mám pár dobrých správ! Najdôležitejšou je, že krvácanie sa nevrátilo. Druhú dobrú novinku zažili moji rodičia, keď si pod stromčekom našli moju tehotenskú knižku. Sviatky v kruhu rodiny sa ozaj vydarili…

Uplynulý týždeň sa tak ako vo väčšine rodín niesol v duchu vianočnom. Atmosféru sem-tam kazili staré známe bolesti podbruška a aj moja únava. No nezúfala som, bola som rada, že krvácanie sa už neobjavilo. Čo je super!

Hnačky, zápchy – ako na kolotoči

No, ako to už býva, objavilo sa niečo iné, čo mi robí starosti. Poviem vám to na rovinu – je to stolica. Nikdy som s ňou nemala problémy, no teraz to v mojom tele nefunguje.

Hnačku strieda zápcha a je to ako na kolotoči… K tomu všetkému ako bonus ešte plynatosť. Marek sa mi smeje a vraví, že hnijem!

Hovorím si, že má trošku aj pravdu, som totiž na PNke, snažím sa šetriť a v podstate nič nerobím. Nehýbem sa, väčšinou len ležím, jem a pijem, sem-tam idem na prechádzku do neďalekého obchodu, no len počas mojich PN-kových vychádzok.

Čo asi nie je najlepšie pre moje črevá. No verím, teda dúfam, že sa mi to upraví.

Prišli sme s tajomstvom

Cez týždeň som musela pobaliť pár darčekov, ktoré mi nadelil Ježiško a ja som mu sľúbila, že ich pobalím. O pár dní ma zas čakala príprava na náročnú cestu domov – do Tatranskej Štrby. Čo znamená asi štyri hodiny na našich úžasných slovenských cestách.

Mala som trošku obavy vzhľadom na môj stav, no zvládli sme to a dorazili do cieľa s úsmevom a tajomstvom, ktoré nosím pod srdcom. Moji rodičia totiž stále nič netušili. Nevedeli, že už sú babka a dedko.

Vianočné hodovanie

Náš vianočný deň vyzeral asi takto: Domov sa nám podarilo doraziť okolo piatej večer, čo nám aj celkom vyhovovalo, lebo sme sa nemuseli stresovať prípravami. Len sme sa prezliekli do sviatočného a čakali, kým hlava rodiny (náš tatko) nezazvoní zvončekom.

Po zvuku zvončeka nasledoval úvodný prípitok a tatinov príhovor. Každému z nás urobil na čelo medom krížik a prišiel na rad môj obľúbený hod orechom, teda orechmi, každým do jedného rohu kuchyne.

Môj brat potom prekrojil jabĺčko – bolo pekné a bez kazu, čo ma potešilo a dúfam, že naozaj budeme všetci zdraví. Nasledovalo vianočné hodovanie – od oplátok s medom a cesnakom cez kapustnicu s klobásou a chlebom a na záver kapor so šalátom. Celé jedenie nám zabralo tak hodinu a po umytí a uprataní riadov sme začuli ďalší očakávaný hlas zvončeka –ohlasoval darčeky.


Sedíme pod imelom

Najkrajší darček

Ako prvý darček sme s bratom a Marekom naplánovali tehotenskú knižku so sonom nášho malého dubáka a papučkami. Keď to moji rodičia rozbalili, boli celí bez seba. Tatko sa doslova nevedel nadýchnuť, nezmohol sa ani na slovo, bol jednoducho v šoku, no a mamine sa ligotali očičká slzami šťastia. Bola to chvíľa, ktorú len ťažko opíšem slovami…

Zuzka s darčekom

Ďalšie rozdávanie darčekov prebehlo normálne, no celá atmosféra bola už akási iná, ešte radostnejšia než na predchádzajúce Vianoce.

Dúfam, že nový rok bude lepší

Druhý deň sme našim už prezradili všetko – myslím tým moju zatajovanú PNku, nevynechali sme ani konkurz na Tehuľku LIVE…Hovoriť bolo o čom, to si asi viete predstaviť.

Chcem sa poďakovať aj mojím milým spolutehulkám z KLUBU tehuliek za ich povzbudenia a dodávanie odvahy do ďalších dní. Spolu s Marekom im takisto želám veľa zdravíčka a šťastíčka v novom a dúfam, že v lepšom roku.

Bábätko v 10. týždni tehotenstva

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist