Tehuľka LIVE! Zuzka v 32. týždni: V znamení oddychu

Hurá, konečne to prišlo. Po náročnom týždni som si dopriala zaslúžený oddych. Teda nielen ja, ale aj malý Mareček. Spoločne sme si užívali pohodičku a pridal sa aj veľký Marek, ktorý s drobcom veľmi rád komunikuje. Majú si vraj čo povedať.

Po príjemnej, no predsa len náročnej návšteve mojich rodičov, som si povedala, že potrebujem vypnúť. Urobila som si taký deň, počas ktorého som nerobila nič, len relaxovala. Hodiny som si užívala pokoj, ticho a našu veľkú posteľ.

Nabrala som energiu

Urobilo mi to ohromne dobre. Ležala som v posteli a príjemné chvíle som si ešte spríjemňovala čítaním. Kde-tu som sa prevalila na druhú stranu, občas mrkla telku a driemala. Musím si užívať pokoj teraz, lebo keď malý Marek príde medzi nás, bude to frmol.

V podstate som takto oddychovo ladila aj ďalšie dni. Samozrejme, že som aj niečo porobila – navarila, oprala, upratala či nakúpila, no nijak som to nepreháňala. Možno som aj zlenivela, lebo sa mi moc nechcelo chodiť, ani nič robiť, no okrem rastúceho bruška za to mohlo aj počasie. Vyššie teploty ma doslova žmýkajú zaživa.

Vždy poobede som si ľahla, niekedy na pár minút, inokedy som si zdriemla aj dve hodinky. Neviem od čoho to závisí, no niekedy zaspím hneď a preberiem sa s padnutou hlavou a otvorenými ústami, no inokedy neviem ani oka zažmúriť a len sa vrtím ako na ražni…


Tvoriť!

Oddych priniesol už aj „ovocie“ – energiu, ktorá sa u mňa zmenila na kreativitu. Realizovala som sa v detskej izbičke. Sedela som v nej a premýšľala, čo by som mohla zvládnuť sama. Prepadla ma tam neuveriteľná chuť dozdobiť okná farbami na sklo.

Tak som nelenila a vrhla som sa do toho ako malé dieťa na výtvarke. No výsledok bol fajn, dokonca veľmi fajn. Teda ak sa tak môžem neskromne pochváliť. Nakreslila som zvieratká, starostlivo podľa makiet a pekne pestrofarebne som ich vyzdobila. Nie je to síce ešte celkom dokončené, no som spokojná.

Čítajte aj:

Relaxácia v tehotenstve
Žena a muž – dva rôzne sexuálne svety?

Už sa neviem dočkať

Keďže som nabrala energiu a počas kreatívnych chvíľok aj dobrú náladu, potešila som sa aj, že k nám má prísť ďalšia návšteva. Tentoraz Marekov brat s priateľkou a ich malým trojtýždňovým Martinkom.

Išli sa ukázať k doktorovi, tak sa zastavili aspoň na malý „kuk“.

Martinko sa predviedol v plnej kráse, vôbec nevyvádzal, bol pokojný, premeriaval si nás svojimi veľkými očkami. Bol taký maličký, že môj Marek sa ho až bál dotknúť, aby mu neublížil. Veď si zvykne, keď bude doma náš drobec. Ja sa na to už veľmi teším, ako sa s ním budeme maznať…


Tato a syn

Už teraz máme z malého radosť a Marek sa s ním dokonca hrá. Vždy ráno krpec vstáva okolo siedmej a večer okolo ôsmej. Vtedy rachoce, prevaľuje sa, vystiera svoje ručičky aj nožičky a tlačí mi pritom na mechúr. Jednoducho dáva o sebe vedieť, že je tu…

Tak sa s ním rozprávame o všeličom, čo sa práve deje. Pýtam sa ho, prečo je hore a či sa dobre vyspinkal a podobne. Veľký Marek sa zapája tiež. Je to ako hra, Marek si položí ruku na moje bruško a spolu začnú „komunikovať“. Rozpráva mu, krpatý sa pritom vypučí sem alebo tam, Marek občas jemne zatlačí na bruško a drobec mu pohybom odpovedá. Takto to robia, až kým ich to neprestane baviť. Ja ich pri tom pozorujem, sú takí zlatí.. Už sa veľmi teším na naše spoločne „posteľové“ chvíle v trojici.

Prečítajte si tiež:

Sex v tehotenstve – áno či nie?
Darčeky pre tehotné: tipy a rady
Tehotná žena – stručný sprievodca pre budúcich oteckov

Grganie je späť!

Čo sa týka tehuľkovských príznakov, tak novinkou je návrat grgania. Prichádza hádam po každom jedle alebo aj nápoji. Niekedy sa pridá aj vyvrátenie obsahu, ktoré neznášam, fuj, bleee – potom tá pochuť…

Pozitívne je, že sa zatiaľ nevrátili kŕče, členky tiež poslúchajú, nie sú opuchnuté, no možno je to tým, že menej chodím.

Bruško mi pekne rastie, na WC-ko chodím stále častejšie, priemerne tak každé dve hodinky, či je deň či noc. Vyprázdňovanie mi starosti nerobí, hurá… Jem síce za dvoch, teraz vedú jahody. Mňam. Neviem sa ich dojesť. Okrem nich sú „v kurze“ aj termixy.. Za deň spracem aj tri, keď mám nejaké nakúpené… Som zvedavá, koľko malý pribral, o pár dní nás čaká ďalšia poradňa, tak uvidíme, ako sa mu darí. O tom vám poviem o týždeň.

Vaša oddýchnutá tehuľka Zuzka

Bábätko v 32. týždni takto vyzerá aj v Zuzkinom brušku

Foto: Braňo Herchl

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist