Tehuľka LIVE! Zuzka v 19. týždni: Home sweet home

Zdravím vás z oddychového a veľmi veľmi príjemného pobytu, pobytu doma. Veď nie nadarmo sa hovorí, že doma je doma. Cesta k našim bola síce úmorná a aj ma vystrašilo špinenie, no teraz si už len užívame – prírodu, slniečko a najmä našich blízkych. Kazí mi to len prechladnutie.

Cesta domov, smer Tatry nám dala ozaj zabrať. Lopotili sme sa asi štyri hodiny, dali sme si síce dve prestávky, no aj tak to bolo pre mňa pridlho. Počas cesty som neustále sledovala značky s upozornením na výmole, ktorých bolo veru neúrekom.

Radosť vymenil strach

Po úmornej ceste nás však čakala odmena – pusinky, objatia a zvítavanie sa s rodinkou. Všetci boli zvedaví najmä na moje malé, no už viditeľné trčiace bruško plné nášho bábätka. Po jeho obdivovaní nasledovalo božské jedlo, rozhovory, darčeky – zopár maličkostí od rodičov a domáca pohoda.

Tá sa ale bohužiaľ vo večerných hodinách premenila na strach. Ako som bola na WCku, objavila som na intímke červeno-ružový fľak. Špinenie trvalo až do druhého dňa.

Marek ma upokojoval, že je to z vyčerpania z dlhej cesty, všetkých zážitkov a z toho, že som cez deň vôbec neoddychovala. No na druhý deň sa situácia opakovala. Našťastie poobede to ustúpilo a viac sa zatiaľ nevrátilo. Dúfam, že to tak aj ostane. Pomohlo možno aj to, že som viac ležala a dávala si pozor, užívala si rodičov v pohodlí domova.

Nič nezaberá

Okrem toho ma stále trápi prechladnutie. Sťažovala som sa vám už minulý týždeň, no nezlepšuje sa to. Prišla som k našim s plným nosom. Čajíky s medom od rodičov ani po troch dňoch zatiaľ nepomohli. Dokonca mám pocit, že je to horšie. Odvčera ma navyše bolí aj hrdlo a neviem ani prehĺtať. V noci ma dusí, zobúdzam sa na suché ústa a plný, ozaj veľmi plný nos. Sem-tam sa dostaví aj bolesť hlavy v čelovej oblasti.

Jednoducho povedané je to zlééé a trvá to už ozaj dlho a nič nepomáha…

Víkend plný slnka

Pri všetkých zdravotných nepríjemnostiach sa však dokážem tešiť slniečku. Cez víkend nás doslova zobudilo, tak sme sa šli prejsť na Solisko, kde sa práve konala Veľká cena Slovenska.

Moji rodičia tam asistovali, tak sme zároveň pozreli aj ich. Počasie bolo skvelé, slniečko sa nám opieralo o líčka a priam nám „rozopínalo“ bundy. Stretli sme viacerých známych a s Marekom sme začali vo vzduchu cítiť jar.

Potom sme sa lanovkou odviezli až na zjazdovku Furkotka, kde sme chvíľu pobudli s čajíkom v ruke.

Počasie nám prialo aj ďalší deň, pridali sa aj dva stupne navyše, čo bolo super. Šli sme pozrieť na chatu, hoci autom, ale bolo fajn. Po ceste sa nám opäť ukázalo slnko v celej svojej kráse, a tak sme sa aj trošku prešli.

Doma nás potom čakala mamča s nedeľným kuriatkom a sladkým koláčom, takým ako od babičky. No veď za chvíľu to tak aj bude a mamka bude ozajstnou babičkou.

Zuzka a Marek

Bábätko v 19. týždni

Foto: Brano Herchl

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist