Tehuľka LIVE! Zuzka v 25. týždni: Rána v trojici

Mám za sebou dobrý, čo dobrý, veľmi dobrý týždeň. Tehotenská poradňa ukázala, že Marečkovi a mne sa darí. A keďže sa aj cítim lepšie, tehotenstvo si začínam vychutnávať. Vždy ráno si spolu s malým aj veľkým Marekom užívame „rodinnú chvíľku“.

Ani neviem, či som niekedy bola tak dlho v čakárni u lekára. Počas poradne som si totiž osladila život – testom na tehotenskú cukrovku. Po vypití tejto pochúťky, ktorá mimochodom vôbec nebola taká hrozná, ako sa o nej hovorí, som musela čakať dve hodinky v čakárni. Snažila som sa nezaspať a čítať si.

Schovával sa

U doktorky som bola nastúpená už ráno pred pol ôsmou, zobrala mi krv a potom prišlo na rad pitie sladkej vodičky a následne asi dvojhodinové čakanie. Celkom mi to ubehlo, keď ma sestrička zavolala dnu, ani sa mi nezdalo, že už takú večnosť sedím pred ambulanciou.

No a poradňa bola celkom zábavná. Drobec sa vôbec nechcel ukázať, asi sa hanbil a ručičky si neustále dával pred tváričku. Má už 717 gramov. Doktorka Sládičekova s ním bola na poradni spokojná a nielen s ním, ale aj so mnou.

„PH pošvy je výborné, krčok drží, všetko je fajn.“ PH lekárka merala pre zápal, ktorý by mohol vyvolať aj predčasný pôrod, našťastie nič také mi nehrozí.


Pribrala som 5,6 kila

Zavináááče

Od začiatku tehotenstva som nabrala 5,6 kila, takže na to, že nepriberám, sa už sťažovať nemôžem. Pri tom všetko, čo zjem, sa ani nečudujem.

Musím sa priznať, že som začala dokonca dojedať po Marekovi. Takže situácia sa zmenila, môj chlap už nedojedá po mne, ale ja po ňom. Keď niečo nechá na tanieriku, dlho to tam nevydrží a „zošrotujem“ to.

Chutí mi a zjem asi ozaj všetko. Tento týždeň som napríklad dostala nepredstaviteľnú chuť na zavináče. Aj som si ich dopriala a boli neuveriteľné. Mňam! Desia ma len Marekove reči. „Už to začína, tehotenské chute, no a vďaka nim budeš mať na sebe + 20 kilo.“ Potom sa ešte doťahujeme, no berieme to s humorom a dúfam, že budem mať len taká menšia veľryba.

Kaki-kak

Do dobrých správ musím tento týždeň pridať aj vyriešenie, teda aspoň čiastočné, mojich toaletných problémov. Ospevujem a ďakujem vláknine, že ju niekto vymyslel. Moje toaletné výtvory zmäkli a už nemám problémy s tlačením a bolesťou pri potrebe.

Bojujem vlákninou. Pravidelne si ráno a večer dávam dve čajové lyžičky do vody a potom tento „pudinček“ vypijem. Keď teda máte, milé tehuľky, podobné WC problémy, odporúčať psylium – vlákninu.

Čítajte tiež:

Ako na zápchu v tehotenstve
Prenatálna komunikácia alebo keď máte v bruchu motýle

Detská izbička

Pomaly začínam náš bytík pripravovať na príchod Marečka. Pustili sme sa do prípravy detskej izbičky. Vypratala som skriňu, poukladala veci, Marek si uložil náradie, ktorého je u nás ozaj veľa a niekedy mám pocit, že je skoro všade.

Teším sa, že s upratovaním postupujeme, hoci nás ešte toho veľa čaká. Napríklad maľovanie, nejaký nábytok, ozdoby, výbava, dvere a kopec iných vecí. No všetko postupne, hovoríme si.

Krásny začiatok dňa

Malý Mareček má stále svoje obľúbené časy, kedy to v brušku „roztáča.“ Vždy sa začne ozývať okolo štvrtej rána a potom okolo pol siedmej až siedmej. Pospať mi nedá ani cez víkend, no nevadí, siedma hodina už nie je tak krutá. Vždy otvorím oči a pozerám sa na veľkého Mareka a hypnotizujem ako, aby sa zobudil, čo sa mi aj celkom darí.

Otvorí oči a ja mu s úsmevom poviem, že náš syn je hore. Spolu potom hladíme bruško a rozprávame sa. Je skvelé takto pozitívne začať deň.
Počas dňa sa krpatý ozýva sem-tam. Zväčša sa prevaľuje a vystrájať začne až večer. Hľadá si polohu, kope, vydúva sa, dáva jednoducho najavo, že je tu aj on, náš šibal!

Prečítajte si aj:

Líčenie počas tehotenstva
Tehotní muži


Čo asi robí v brušku náš drobec?

Mňam-mňam

Víkend sme sa venovali priateľom a oddychu. Hoci fúkalo, mali sme grilovačku. Boli sme totiž pozrieť našich dvoch priateľov v Malinove. Okrem grilovania, robili chlapi police v garáži a my baby, sme si zas poklebetili o tehotenstve, keďže sme obe v tom.

Doma sme neostali ani v nedeľu, vybrali sme sa na záhradu, kde sme trošku poriadili po zime a tiež grilovali kuracie krídelka, ktoré rýchlo padli za obeť.

Vaša tehuľka Zuzka


Bábätko v 25. týždni, takto vyzerá aj v Zuzkinom brušku

Foto: Braňo Herchl

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist