Chcete dokonalé fotografie? Vyrazte s deťmi do prírody

Vonkajšie fotenie malých detí je čoraz obľúbenejšie. Máte už tiež v archíve snímky, ktoré hýria pohybom, láskou i farbami? Ak nie, leto je ideálny čas, aby ste si takéto zábery zaobstarali. Poradíme, ako mať snímky dokonalé.

4498_7866_old-old1-copy-1100x618.jpg Zdroj: Fotoprome.cz

Veľkou výhodou vonkajšieho fotenia je prirodzené prostredie, v ktorom sa malí huncúti cítia prirodzene a nevnímajú, že okolo nich pobehuje veľa ľudí, ktorí sa ich snažia zachytiť v tých najlepších okamihoch. Takéto fotenie sa úplne zaobíde bez stresu a je pre všetkých zábavou. Na fotografie tak ľahšie dostanete aj tých, ktorí blížiace sa objektívy fotoaparátu nenávidia.

Usporiadajte piknik

Ideálnou príležitosťou, ako si fotenie spoločne užiť, je piknik. Zbaľte deku, uvarte alebo upečte nejaké dobroty, urobte dobré domáce limonády, pozvite napríklad pár priateľov a fotografa k tomu, nájdite nejaké zaujímavé fotogenické miesto a nemyslite na nič, len si užívajte pohodu.

Ochutnávajte dobroty, nechajte deti vyčíňať v tráve, občas len hoďte očkom po fotografovi, ktorý tú pohodu rodinného pikniku prenesie na fotografie. Snímky, ktoré takto vzniknú, sú presne tou esenciou rodinnej pohody, spolupatričnosti i lásky, ktoré treba mať na očiach, až vám bude napríklad trochu úzko.

Čítajte tiež:

Prirodzenosť predovšetkým

Exteriérové ​​fotografie majú úplne iný náboj v porovnaní s tými interiérovými. Deti bývajú počas takého fotenia prirodzené, dobre spolupracujú, odhalia svoje pravé ja, ktoré sa fotografom ľahko podarí zachytiť, čo je jeden z dôvodov, prečo ho aj odborníci uprednostňujú.

Odborníci sa zhodujú na tom, že hoci ste fotograf amatér a máte pocit, že snímok „zvonku“ máte v mobile dostatok,  je dobré mať aj obrázky, ktoré tvorí niekto iný. Minimálne z toho dôvodu, že na snímkach, ktoré lovíte vy, vždy jedna osoba chýba a rodina nie je celá a pohromade. „Fotografi majú vycvičené oko na také detaily, ktoré by ste mohli prehliadnuť. Na každej fotenie sa starostlivo pripravujú a počas fotenia vám dokážu poradiť tak, aby výsledné snímky boli čo najkrajšie,“ priblížil úlohu fotografa Martin Matějíček, spolumajiteľ ateliéru Fotoprome.cz.

Tipy pre vás, aby vás pri fotení nič neprekvapilo:

  1. Nebojte sa toho, že by ste na dennom svetle vyzerala bledá. Letné slniečko skrátka pristane všetkým.
  2. Fotograf vždy vyberie v predstihu miesto fotenia, aby bolo pre fotenie najvhodnejšie a čo možno najbohatšie na rôznorodé zákutia.
  3. Styling oblečenia je na vás, prírodnými zemitými tónmi či jemnými farebnými tónmi a jednoduchosťou nikdy nič nepokazíte.
  4. Pre svoje deti majte radšej pripravené náhradné oblečenie, pretože „nehoda nie je náhoda“.
  5. Nechajte deti, aby sa hrali podľa svojho uváženia. Aj keď to tak nevyzerá, fotograf usilovne pracuje a dokáže vystihnúť presne ten moment, ktorý stojí za zachytenie.
  6. Vy si svoje popoludnie s deťmi tiež užite. Ich detstvo uteká rýchlo. Pamätajte si preto výnimočné okamihy, verte, že vonkajšie fotenie medzi ne rozhodne bude patriť…

Foto: Fotoprome.cz

2.8.2017 3:39
Viac o téme: deti

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist