27. 10. 2016  |  Meniny: Sabína

Tehuľka Zuzka 44: Sme svoji!

Týždeň veľkých zmien, tak by som nazvala udalosti posledných dní. Tou najvýraznejšou asi je, že už nie som slečna, ale pani. S Marekom sme sa v sobotu vzali. Výmena obrúčok bola trošku tajná, o našom veľkom dni sme informovali potom len smskami.
foto: Braňo Herchl

Môj zámer ísť po šestonedelí ku gynekologičke sa nekonal. Objednala som sa síce, no sestrička ma prekvapila tým, že najbližší termín je až v októbri. Dosť ma to prekvapilo, no asi s tým nič neurobím. Musím čakať, a pritom aj dúfať, že všetko je OK. Zatiaľ našťastie nemám žiadne problémy.

Hlad je hlad!

S kamarátkou Ninkou sme cez týždeň vyrazili na prechádzku ku Štrkovcu. Konečne tlačil kočík niekto iný, ja som si trošku vydýchla a Ninka trénovala. Takto nám ubehli asi tri hodinky, kecali sme o všeličom až dovtedy, kým nás malý neprerušil zdatným krikom.

Hlad bol tu, a to sme boli dosť ďaleko od domu.... Tak sme trošku bojovali, zobrala som drobca na ruky a pekne to ešte chvíľu vydržal až domov, kde nasledovalo prebalenie, napapanie a odgrgnutie.


Malý pekne priberá

Malý tučko

Vo štvrtok prišla očakávaná kontrola u detskej lekárky. Po vstupe do ambulancie som bola nedočkavá a zvedavá, koľko drobec váži. No malý má už neuveriteľných 5 kíl a 57 centimetrov. Rastie ozaj ako z vody a až veľmi prospieva. Od minulej poradne pribral viac než kilo.

No doktorka s úsmevom na tvári povedala, že radšej nech papá, ako keby nechcel. Sestrička sa pri tom len usmievala a dodala, že má rozkošné záhyby.

Trápi nás očko

Ukázala som doktorke nový preukaz poistenca, správu od ortopéda, ktorý napísal, že všetko je fajn a nemusíme baliť naširoko. Potom lekárka kontrolovala celkový stav drobca – popočúvala srdiečko, skontrolovala hlavičku, vraj už je lepšie otočenie a dvíhanie.

Pozrela aj šiju, guľky a zastavili sme sa pri očku, ktoré nám robí šarapatu. Odporučila nám opäť ophtalmo-septonex a keď to neprejde do ďalšej kontroly, pošle nás na očné. Pýtala sa nás aj na koliky, tak som jej rozpovedala, ako malého bolieva bruško, odporučila nám kvapky – espumisan-l a sab simplex.

Užívanie mám rozložiť na celý deň. Povedala tiež, že mám malého dávať pri dojčení častejšie odgrgávať, aby nemal veľa vzduchu v brušku. Poučila ma aj ako cvičiť nožičkami.

Potom som spustila otázky ja. Zaujímalo ma očkovanie, pýtala som sa, aký je postup, a že by som aj prijala očkovanie proti rotavirusom. Poučila ma a dá mi ešte vedieť, keď príde čas. Rozlúčili sme sa s tým, že ďalšia poradňa bude o tri týždne.

Čítajte aj:

Očkovanie proti pneumokokom je povinné a zadarmo
Je sex počas šestonedelia naozaj nevhodný?

Nekonečné prechádzky

Poobedia trávim nekonečnými prechádzkami po Ružinove. Sem-tam pristanem na nejakej lavičke a pristihnem sa, že len tak kukám „doblba“ a premýšľam v podstate nad ničím.

No jednu poobednú prechádzku nás prerušil tato Marek a zobral nás na Zlaté piesky okúpať sa, teda hlavne mňa maminku. O kúpaní som už snívala a konečne sa mi to splnilo. Rýchlo som nabalila tašky a vyrazili sme. Našli sme si malú kamenistú pláž, kde sme boli len my a neskôr jeden mladý párik.

Ja som bola tak šťastná, že som bola vo vode viac než na súši, tato sa staral o drobca a ja som si užila...

Prečítajte si tiež:

Čo s nami urobí svadba?
Bylinky pomáhajú i deťom
Úpal, slnečný úpal a mdloby z horúčavy

Šťastný koniec

Na známosť sa všetkým dáva, že Zuzanka sa za Marečka vydala... Tentoraz už naozaj, prvý pokus a termín som strávila v pôrodnici, lebo sa na svet prihlásil malý Mareček skôr, no teraz nám deň D už nič neprekazilo.

Prebehlo to túto sobotu na Miestnom úrade Ružinov len s dvomi svedkami a ich partnermi, plus kamarát Majo, ktorého sme zvolili ako fotografa. Po krátkom obrade nasledovala výmena obrúčok a pusa.
Maličký Marek to všetko šťastlivo prespal, akurát si sem-tam poprdkával.

Potom sme sa šli napapať do Dunajskej Lužnej do reštaurácie zvanej Maštaľ, kde sme si naplnili brušká. Neskôr sme sa ešte pofotili v detskom parku a bolo po svadbe. Večer sme odpadli do postele, no predtým sme ešte dali vedieť našim blízkym, poslali sme im smsky, že bola svadba.

Tak a už sme svoji

22. 8. 2011 | z dostupných zdrojov spracovala redakcia Babyweb.sk

Naposledy navštívené