Tehuľka LIVE! Anka v 21. týždni: Deň D sa blíži

Čas ide akosi prirýchlo. Občas začínam myslieť na pôrod a chytá ma panika, že nemám nič pripravené. Tento víkend som sa z toho dôvodu rozhodla, že sa pomaly pustím do príprav. Čaká ma veľa, veľa práce, no chcem byť na príchod Matúška pripravená.

Ak sa podarí, rada by som sa vyhla stresom. Čím dlhšie budem čakať, tým bude moje bruško väčšie a väčšie, zmení sa na poriadne veľké brucho a mne sa bude robiť ťažšie.

Rozhodla som sa preto, začať s prípravou hneď. V jednej príručke som dokonca čítala, že 21. týždeň tehotenstva je vhodným na prípravu detskej izby. Tak šup-šup!

Hanku som dala na víkend k babke (zmena jej vždy prospeje), aby som získala čas len pre nás – mňa a malého Matúška. Začala som triediť vecičky, premýšľať, upratovať.

Trošku ma vydesilo, že na veci malinkého nájdem v našom malom byte miesto len ťažko. Budem musieť niečo vymyslieť, najlepšie asi poriadne všetko prebrať a nepotrebnosti povyhadzovať.

Matúško má prvú vec

Nie som nejaká poverčivá a ani zástankyňa teórie – „Nič nekupuj dopredu!“ Urobila som si preto takú malú radosť, nášmu Matúškovi som kúpila jeho prvú vec – bledomodré, samozrejme chalanské, body. Páči sa aj manželovi, ktorý sa na syna už teší.

Spolu ho už oslovujeme menom, aby sme si všetci zvykli. Drahý mu ako „muž – mužovi“ dohovára – „Matúško, čo keby si sa už konečne otočil?!“

Ja sa vtedy smejem, lebo manžel mi pritom hladká bruško. Poloha malinkého ma samozrejme trápi, no takto si doma zlepšujeme náladu. Možno Matúško dá na otcovskú autoritu a otočí sa.

Je to zaujímavé, že keď Matúško v brušku vyvádza, náš hlas, keď sa mu prihovárame, ho dokáže trošku upokojiť.

Júlový Deň D

Zamýšľala som sa aj nad cvičením a predpôrodnými kurzami. Ísť či neísť?

No zatiaľ to neplánujem. Nepotrebovala som to, ani keď som bola tehotná s Hankou. Niektoré ženy síce vravia, že im to pomohlo, no mám pocit, že keď to na vás príde, na všetky predpôrodné prípravy asi rýchlo zabudnete.

Keďže som zdravotná sestra a pracovala som aj na novorodeneckom oddelení, teórie mám celkom dosť. Prax – zatiaľ jedno vlastné dieťa a starostlivosť o veľa cudzích.

Myslím, že to mi teraz úplne postačí. Budem rada, keď stihnem na deň D, ktorý má prísť 10. júla, pripraviť náš byt, chodiť do práce a starať sa popritom aj o Hanku i manžela.

Relax s vyloženými nohami?

Ako to všetko stihnem, uvidíme, najmä keď mi mnohí radia, aby som oddychovala, vyložila si nohy a predišla tak opuchom. Problémy s nohami však zatiaľ našťastie nemám.

Dnes (vo štvrtok 4. marca) je moje tehotenstvo v dĺžke 21+ 5. Plod je vraj v tomto čase veľmi aktívny a môžem to naozaj potvrdiť. Keď muž pozeral olympiádu, malý v brušku mi naznačoval, že sa chce tiež pridať. Ešte dobre, že nevidel, ako sme prišli v hokeji o medailu.

Vaša „Tehuľka“ Anka

A čo všetko už má drobček v jej v brušku? Pozrite sa na to!

Komentár k obrázku Dvadsiaty prvý týždeň tehotenstva.

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist