Tehuľka LIVE! Anka v 17. týždni: Choroba opäť zaútočila!

Uplynutý týždeň bol pre mňa, ako inak, o čakaní. Hoci som sa na to snažila nemyslieť v podvedomí, akoby mi stále niečo šepkalo: „Aké budú tie výsledky druhého skríningu? Bude všetko v poriadku?“ Tak tieto otázky sú už konečne preč. A našťastie s dobrým koncom!

Zašla som si pre výsledky na alfafetoproteín (bielkovina, ktorá do krvi tehotnej ženy prechádza z plodu a na základe jej hodnoty v krvi ženy je môžné uvažovať o odchýlke vo vývoji plodu) a sestrička ma vítala s úsmevom. Povedala, že sú negatívne, čo je pre mňa a bábätko pozitívne. Malinké je zdá sa v úplnom poriadku!

Radosť utlmila choroba

Moja veľká radosť však netrvalo dlho. Hoci sa samozrejme teším doteraz, môj úsmev utlmila viróza. Útočila na mňa už týždeň predtým, no akoby neskončila. Nevoľnosť vymenil kašeľ!

Taký hnusný suchý a dráždivý. V noci som sa budila, kašeľ ma dusil, zle sa mi rozprávalo. Cítila som, ako slabnem.

Nedá sa nič robiť, musím ísť k svojej obvodnej, povedala som si jedno ráno, keď bol kašeľ naozaj príšerný.

Ach nie, antibiotiká!

Lekárka ma popočúvala a priedušky mám vraj čisté. Prírodné lieky mi však vôbec nezabrali, a tak mi doktorka nasadila antibiotiká. Nechcela som ich, no uistila ma, že bábätku uškodiť nemôžu. Vraj, keď treba, tak treba.

Keď mi je teraz zle, snažím sa povzbudzovať výsledkami druhého skríningu. To je hlavné, opakujem si.

Lenivosť, či len zima?

Na zdraví i nálade mi ale nepridáva ani počasie. Bŕŕŕ strašná zima a poriadne dlhá akurát tento rok. Nemôžem poriadne ani nos vystrčiť.

Trošku si vyčítam, že tak zanedbávam pohyb a hovorím si, že by som mala aspoň trošku cvičiť, no keď sa necítim fit, je to ťažké.

Nie som nejaký športový typ, ale milujem pohyb vonku, hýbať sa doma mimo domácich prác, sa prinútim len málokedy. Rada bicyklujem a chodím na dlhé prechádzky.

Ak sa trošku oteplí, chôdza bude! Dávam si teraz taký malý záväzok, hoci Nový rok už bol pred vyše mesiacom.

Zo snehu má ale samozrejme radosť naša Hanka. Vždy sa vráti domov celá mokrá. Vyskúšali sme spolu párkrát sánky (aspoň nejaký pohyb, utešujem sa) a neďaleko domu sme postavili aj parádneho snehuliaka.

Namiesto mrkvy dostal ako nos drievko. Podľa Hanky bol ale aj tak veľký fešák!


3D ultrazvuk 16. týždeň

Divadlo o bábätku

S Hankou je ozaj zábava! V sobotu sme boli na detskom divadielku. Veľmi som chcela, aby to naša malá videla. Bolo totiž o tom, ako vzniká nový život – bábätko. Naozaj pre deti perfektne vysvetlené, ako sa bábo v brušku vyvíja a rastie. Deti s nadšením tlieskali a aj Hanka je spokojná. Vie, čo sa so mnou a s jej súrodencom deje. Má nás pod kontrolou, smiali sme sa aj s mužom.

To mi pozdvihlo náladu. Verím, že o týždeň už budem fit. Držte palce!

Vaša „tehuľka“ Anka

A čo všetko už má drobček v jej v brušku? Pozrite sa na to!


Komentár k obrázku: Sedemnásty týždeň tehotenstvazzz

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist