Tehuľka LIVE! Anka 14. deň po pôrode: Krásny týždeň

Matúško má spolu s nami za sebou prvý týždeň doma a mám pocit, že sme si na seba už celkom zvykli. V niektorých veciach sme zohratí. Papáme trikrát za noc a cez deň známy kolotoč – papanie, prebaľovanie, spinkanie. Dnes sme boli prvýkrát aj na prechádzke vonku s kočíkom. Po dvoch príjemnejších dňoch sa však opäť vracajú horúčavy.

Tropické teploty uplynulého týždňa dali zabrať nielen mne, ale najmä malému. Normálne som na ňom videla, aký je z toho tepla nespokojný a nervózny. Mrnčal viac a úplne sa upokojil až vtedy, keď najväčšie teploty opadli. Na víkend sa však majú horúčavy vrátiť, tak bude veselo.

Je to poklad

Okrem toho, je však Matúš spokojné dieťa. Na veľký plač sa sťažovať nemôžem a aj pekne spí. No a čo je pri tom podstatné, nechá vyspať aj nás dvoch. V noci sme zväčša hore trikrát – o desiatej, o tretej a o piatej. Vtedy Matúško dostane svoju porciu mlieka a zvyšok noci je prevažne pokojný a spinká.

Za to som ozaj vďačná. Sťažovať sa na malého teda potom, ako mi dal zabrať pri pôrode, nemôžem. Je naozaj zlatý a spoločné dni si užívame. Snáď to opäť nezakríknem a nebude vám musieť o pár dní písať opak.

Skúšku sme zvládli

Zvládli sme spolu aj zaťažkávaciu skúšku tým, že manžel minulý víkend opäť nastúpil do práce. Ja som sa medzitým už trošku zotavila a môžem sa malému venovať. Ďalšou skúškou bude, keď sa nám vráti Hanka od starých rodičov. Som zvedavá, ako bude na malého reagovať, či sa jej vytúžený braček bude páčiť a ako to všetko spolu zvládneme.

Dnes sme sa s Matúškom vybrali prvýkrát aj na prechádzku von. Všetko som pripravila, nachystala malého a aj kočík a vyrazili sme. Čakala som, ako bude Matúš reagovať, no asi sa mu páčilo až tak, že celú prechádzku prespal.

Osvedčený liek – kúpeľ

Zdá sa, že prechádzka bude teda kľúčom na uspávanie. Akýmsi liekom na nespokojnosť je pre Matúška zas večerný kúpeľ. Tento známy liek platil aj na Hanku a zdá sa, že zaberá aj na nášho dvojtýždňového chlapa. Dnes (vo štvrtok 22. júla) je totiž presne dva týždne po pôrode. Ešte raz vám ďakujem za všetky priania a blahoželania, vážim si to.

Malý sa zas môže poďakovať za darčeky od prvých návštev, ktoré k nám prišli Matúška pozrieť.

Dostali sme napríklad ergonomický nosič od firmy Merck, ktorý sa, ako pozerám, volá African Baby Carrier. Je vhodný od narodenia do 5 rokov a vraj podporuje zdravý vývoj bedrových kĺbov. Zatiaľ sme ho ešte nevyskúšali, no určite tak urobíme.

Funguje to tak, že tesným pripevnením sa váha dieťaťa prenesie na mňa a Matúš mi tak potom nebude ťažký. Ako pozerám na jeho apetít, určite sa nám to pre jeho váhu zíde. Kapucňa na nosiči fixuje zas hlavičku, keď dieťa spí. Spolu s nosičom sme dostali aj multifunkčný bezkontaktný teplomer, praktická vecička.

No dúfam, že chorý budeme čo najmenej.

Držte palce

Vaša už ex tehuľka Anka

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist