Tehuľka LIVE! Anka 28. deň po pôrode: Papáme a priberáme

Moja „dovolenka“ u rodičov skončila a nastal návrat do tvrdej reality. Domov sme si vzali už aj Hanku, takže sa teraz snažím zvládnuť dve deti a aj domácnosť naraz. Našťastie to zatiaľ ide, manžel mi pomáha a Matúško sa v spaní ešte „nepokazil“ a nechá nás aj trochu oddýchnuť. Máme za sebou i ďalšiu poradňu.

Hneď na druhý deň, ako sme sa vrátili od rodičov, som šla s malým na poradňu. Veľmi ma potešilo, že podľa slov lekára je všetko tak, ako má byť. Nášho malého vážili a merali a výsledok ma celkom prekvapil. Má už 4710 gramov a 57 centimetrov. Odkedy sme odišli z pôrodnice pribral už kilo. Veď chutiť mu chutí, tak sa asi nemôžme diviť, že tak rastie.

Čakanie a čakanie…

V najbližšom čase nás čaká ďalšia prehliadka. Tentoraz to budú kĺbiky. Toto vyšetrenie je známe tým, že v čakárni s kopou ďalších novorodencov strávite aj pol dňa. Takže sa už „teším“.

Dúfam, že na termín, na ktorý sa objednáme, nepripadne veľká horúčava. No asi si skúsim najskôr pozrieť počasie a termín zvolím až podľa toho. Držte palce.

Náhradný program

Hanka sa z malého bračeka stále teší, páči sa jej a spolu s hrdým tatkom si ho obzerajú. Matúško je, samozrejme, spokojný, keď sa mu venuje pozornosť.

V škôlke má Hanka mesiac prázdnin, takže sa jej teraz snažíme urobiť náhradný program. Napríklad v utorok, keď vonku niekoľkokrát do dňa pršalo, sme išli s malou slečnou ku kaderníkovi.


Už mesiac od pôrodu

Ja na seba a na kaderníka zatiaľ toľko času nemám, no som rada, že už sa po tom cisárskom dávam do poriadku. U našich som si perfektne oddýchla. Možno aj to mi pomohlo, a preto sa cítim sa lepšie.

Dúfam však, že tie 35-stupňové horúčavy sa tak skoro nevrátia a hoci ani tento dážď nie je nič moc, lebo nám bráni chodiť na prechádzky.

Ako sme sa vrátili od našich, museli sme si trošku upraviť aj režim. Doteraz som nemala dve deti na starosti naraz, pretože Hanka bola u mojich rodičov a keď sme boli potom u našich, tak mi zas pomáhali. Preto tieto prvé dni boli ťažšie, no verím, že sa o chvíľu všetci zabeháme.

Veď čas tak beží a ani sa mi nechce veriť, že náš drobec dnes oslavuje už svoje štyri týždne.

Vaša už ex tehuľka Anka

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist