Tehuľka LIVE! v 29. týždni: Drahý bude určite pri tom

Dni ubiehajú akosi rýchlo, k pôrodu som stále bližšie a bližšie, no nejaká panika ma zatiaľ nechytá. Tento týždeň som po dlhom čase urobila aj niečo pre seba, bola som u kaderníčky. Už som to ozaj potrebovala. Cez týždeň sme s mužom, samozrejme, dohovárali malému, nech sa otočí, no pochybujem, že nás poslúchol.

Strach z pôrodu, prípadne cisárskeho rezu, sa snažím premeniť na niečo pozitívne. Veď nie je to skvelé tešiť sa, kedy nášho Matúška uvidíme?

Často sa snažím predstaviť si, ako bude malý vyzerať a aké to bude, keď príde na svet naša druhá láska. Aj keď sa usilujem myslieť pozitívne, na pôrod nezabúdam. Veľmi sa všetci traja tešíme, keď Matúška uvidíme.

Otecko by chcel byť pri tom, aby ho uvidel medzi prvými tak, ako to bolo pri Hanke.

Jeho prítomnosť mi veľmi pomohla

Ak by som mohla poradiť každej, ktorú to ešte čaká, a premýšľa či muž pri pôrode áno alebo nie, tak ja som určite za. Poviete si, že nie každý tatko vie byť oporou žene pri pôrode, nedôverujete mu natoľko, prípadne sa obávate, ako zvládne pohľad na krv…

Myslím, že to tie vaše polovičky zvládnu, je dôležité, aby v takej situácii bol niekto blízky pri vás.

Môj drahý bol pri pôrode Hanky a určite bol na seba veľmi pyšný. Naozaj mi pomohol, prechádzal sa so mnou, rozprával mi a keď prišlo priamo k pôrodu, tak ma hladkal po hlave a dodával mi silu, že to zvládnem. Neviem si vôbec predstaviť, že by tam nebol.

Keď som rodila, pred tými takmer piatimi rokmi, platilo sa za prítomnosť otecka tisíc korún, pre niekoho je to možno dosť, no poviem vám, stojí to za to. Teraz som si ceny ešte nezisťovala, no dúfam, že nešli priveľmi hore.

Myslím, že sa stále neotočil

Aktuálne mi síce hrozí pôrod cisárskym rezom, tak manžel nebude môcť byť pri tom, no dúfam, že bude s napätím čakať vonku a bude prvý, kto Matúška uvidí a dostane ho do náručia.

Vždy večer, keď si ľahnem na gauč k televízii, tak prichádza Matúškova chvíľka. Kopanie a nadskakovanie. Kopance sú však slabšie, no stále ich cítim, predsa len už nemá toľko miesta v brušku, aby vyvádzal.

Nemám pocit, že by sa malý otočil, hoci mu stále dohovárame – milo a aj jemne výhražne, že dostane po tej malej riťke, keď sa nemieni otočiť.

Chvíľku pre seba

Tento týždeň som si dopriala chvíľu aj pre seba. Po dlhom čase som zašla ku kaderníčke. Nechala som si riadne skrátiť vlasy, nech mám po tom menej starostí, keď už nebudem mať toľko času.

Veď si pozrite fotky, či sa mi účes hodí a najmä sa pozrite, ako mi narástlo bruško. Čo myslíte? Mám pocit, že sa viditeľne zväčšilo.

Jej úsmev ma vždy dostane

Okrem seba som sa, samozrejme, venovala aj Hanke. Chcem s ňou teraz tráviť viac času, keďže potom ho bude asi menej.

Cez víkend bolo krásne počasie, tak sme vyrazili spolu von. V sobotu sme si zašli do zoologickej. Hanka bola nadšená, behala od jedného zvieratka k druhému, no ja s mojím bruchom som jej ledva stačila. Je to namáhavé, ale dá sa to zvládnuť. Keď vidím, ako sa teší a jej úsmev, tak na únavu zabúdam.

Ako ste videli na fotkách, stále rastieme. Dnes (vo štvrtok 29. apríla) je moje tehotenstvo v dĺžke 29+ 5.

Vaša Anka

A čo všetko už má drobček v jej v brušku? Pozrite sa na to!

Dvadsiaty deviaty týždeň tehotenstva

Viac o téme: mužpôrodtehotenstvo

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist