Tehuľka LIVE! Anka v 38. týždni: Že by poslíčkovia?

Môj pôrod je stále bližšie a bližšie. Mám síce ešte viac než týždeň čas, no niekedy mám pocit, že už to môže prísť naozaj každú chvíľu. Napríklad pred chvíľkou som myslela, že už idem rodiť. Musím vám o tom napísať.

Dnes večer som si trošku dopriala relax vo vani. Nedala som si horúci kúpeľ, aby nevyvolal pôrod, no aj tak som začala mať také malé bolesti akoby signály na jednom mieste. Že by to už prišlo? Napadlo mi ako prvé…

Zle sa mi chodí a aj dýcha

Potom to však ustalo a opäť sa dalo všetko do normálu. Teda do relatívneho normálu. Lebo v tomto štádiu tehotenstva, asi nič nemožno nazvať normálom.

Matúško je už pekne ťažký, aspoň mám ten pocit, asi mi už dosť tlačí naspodok. Občas si pripadám ako nejaký lazar, zle sa mi aj chodí a aj dýcha, no a najmä vtedy musím myslieť na pôrod.

Nejakú paniku zatiaľ nemám, len tieto konečné čakania sú ozaj nepríjemné. Začínam si hovoriť, že už by bolo dobré, aby to aj prišlo, uľavilo by sa mi.

Musím počkať na pôrodníčku

Len vtom mi napadne, že predsa ešte musím vydržať, moja pôrodníčka má do piatka dovolenku – žiadne rodenie teda! Snažím sa upokojiť a vydržať. Ak to náhodou príde, snáď sa nájde niekto, kto má odrodí…

Ozvem sa vám zas o pár dní, ak teda nebudem rodiť.
Vaša Anka

Viac o téme: pôrod

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist