Tehuľka LIVE! Anka v 24. týždni: Malý si z nás vystrelil

Čas medzi mojimi poradňami sa mi zdal dlhý, chcela som opäť vidieť naše bábo, nášho Matúška a uistiť sa, že mu je u mňa dobre a nič mu nechýba. Ultrazvuk ma však prekvapil. Bude to on či ona? Odrazu sme začali s lekárkou pochybovať, či nakoniec z Matúška nebude Eliška. Bol to fór. Tento týždeň bola ozaj zábava.

Najväčšiu zábavu mal asi zo všetkého náš malý Matúš. Pri kontrole ultrazvukom sa tak dômyselne ukrýval, že chvíľku to vyzeralo tak, akoby som čakala dievča. Trvalo to pár minút a trošku sa ma zmocnili pochybnosti. Videli sme predtým dobre?

No nakoniec sa nám s lekárkou ukázal v plnej kráse. Asi sa malý zabával na tom, ako si z nás vystrelil. „Už vidíme, ako je obdarený,“ žartovala so mnou moja gynekologička Radmila Sládičeková počas poradne.

Malý nezbedník ale stále neleží, ako by mal, nie a nie sa otočiť správne. Počas sona bol priečne a ja mávam stále pocit, že leží hlavičkou hore. Pani doktorka ma však upokojila a povedala, že sa ešte pokojne môže otočiť.

Pribrala som len dve kilá

Na poradni mi sestrička najskôr odmerala tlak, vzala vzorku moču. Výsledky boli v poriadku. Potom ma odvážila.

Trošku som sa bála, čo povie lekárka na to, že tak málo priberám. Od začiatku tehotenstva som nabrala v podstate len dve kilá. Zdá sa mi to málo, no lekárka povedala, že priberať ešte začnem.

„Všetko je v poriadku,“ počula som konštatovanie pani doktorky na záver poradne. Och, tieto slová tak rada počujem.

Dnes (vo štvrtok 25. marca) je moje tehotenstvo v dĺžke 24+ 5.

Malý váži už 639 gramov a vyzerá, že sa mu u mňa v brušku darí dobre. Aby som na neho nezabudla ani v noci, pripomína sa mi riadnymi kopancami.

Klystír – nebolo to také hrozné

Občas, keď ma tak zobudí, premýšľam o pôrode. Aké to bude, kedy to príde…

Už síce z prvého tehotenstva ako-tak viem, čo ma čaká. No aj tak ma sem-tam prepadnú obavy.

Pri Hanke šlo všetko akosi samo. Ráno okolo šiestej mi odtiekla plodová voda, bol to taký zvláštny pocit a k tomu nervozita, že už to prichádza. Kontrakcie mi začínali veľmi jemne a pozvoľna. Asi okolo ôsmej ráno som sa dostala na oddelenie do pôrodnice, no kontrakcie boli ešte veľmi slabé, myslím, že každých 12 – 15 minút. Dostala som potom tak nenávidený klystír, bála som sa ho, no nebolo to naozaj také zlé. Myslela som vtedy už na svoje bábo a nejaký klystír vás vtedy nedokáže rozhádzať.

Keď som potom bola otvorená na 8 centimetrov, dali mi epidurálku. Tá sa musí pichnúť medzi kontrakciami, aby ste sa pri tom nepohli.

A ako mi to pichli, som v podstate začala oddychovať, dokonca som si aj chvíľku zdriemla. Cítila som občas slabý tlak, no nebolo to nič strašné. Pozbierala som potom všetky sily a o 16.35 bola Hanka na svete.

Tak takýto, takmer ideálny pôrod by som chcela zažiť aj s Matúškom. Len možno to bude úplne iné. Teraz sa však nad tým, čo bude a ako bude, trápiť asi neoplatí. Musím si zachovať pokoj. Na nášho Matúška sa už veľmi teším, keď ho uvidím a budem ho mať prvý raz v náručí.


Tehu’lka Anka v piatom a šiestom mesiaci tehotentva

Hra na modelku

Hoci som doteraz veľa nepribrala, moje bruško poriadne podrástlo. Na prvý pohľad si to všimol aj fotograf Braňo Herchl, ktorý ma fotí pre Babyweb, aby ste videli, ako pekne sa zaguľacujem. Veď posúďte sami, prípadne mi môžete aj napísať.

Fotenie bola tak ako minule zábava a mala som pocit, že mi to hranie na modelku celkom šlo. Fotili sme oveľa rýchlejšie, vedela som, kam sa mám postaviť a ako dať ruky a hlavu. Fotograf žartoval, že onedlho bude zo mňa profesionálna modelka. Smiali sme sa a ja som si užívala tých niekoľko minút „slávy“, že som tam sama a som za hviezdu.

Vaša Tehuľka
Anka

A čo všetko už má drobček v jej v brušku? Pozrite sa na to!

Dvadsiaty štvrtý týždeň tehotenstva

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist