Tehuľka LIVE! Dočkala som sa, opäť budem mamičkou!

Ahojte! Volám sa Anka a budem tu s vami prežívať toto moje výnimočné obdobie, obdobie tehotenstva. Rada sa s vami podelím o všetky moje radosti i starosti. O obavy aj prekvapenia, jednoducho, ako sa vraví, budeme spolu v dobrom aj v zlom.. Ak sa ma však vy – budúce mamičky či oteckovia, snažiaci sa alebo už skúsení, či menej skúsení rodičia – budete chcieť niečo opýtať, sem s tým, napíšte mi, a ak budem môcť a vedieť, poradím.

Kto som

Najskôr, aby sme sa spoznali, sa predstavím. Som Anka, mám 32 rokov, pochádzam z Partizánskeho, ale bývam a pracujem ako zdravotná sestra v Bratislave. Som šťastne vydatá a s manželom Richardom máme už skoro päťročnú slečnu Hanku. Vždy sme chceli a aj tak trošku plánovali dve deti, s päť až šesťročným rozdielom a vyšlo to!

Vysadila som antikoncepciu a šla na prehliadku ku gynekologičke – to boli moje prvé kroky na ceste k druhému bábätku. S manželom sme nášmu snaženiu nechávali voľný priebeh, ale každý mesiac som tak potichu a sem-tam aj nahlas dúfala, že sa to podarí.

Dúfala som….

A potom prišiel november. Pár dní mi meškala menštruácia, no nechcela som sa tešiť predčasne. Rýchlo som si šla kúpiť babytest, prečítala som si návod a čakala, čo ukáže. Najskôr nebolo vidno vôbec nič, tak som bola sklamaná, no potom som zbadala na teste slabučký tienik. Tešila som sa, dúfala a verila.

O tri, pre mňa nekonečne dlhé dni, som test zopakovala a vyšlo to! Tentoraz sa zjavili krásne dve čiarky. Objednala som sa k doktorke, nech mi tú radostnú správu potvrdí.

Dlhé, predlhé dva týždne

Lekárka mi vzala krv, aby potvrdila hladinu HCG, čiže hladinu hormónov a urobila mi prvý ultrazvuk, sono. Hcg bolo 242 IU/l, moje tehotenstvo tak bolo potvrdené. Výsledky zodpovedali danému týždňu 4+2.

Sono však neukázalo vôbec nič. Lekárka ma utešila, že je to priveľmi skoro a mám prísť o dva týždne.

Na tieto dva týždne tak skoro nezabudnem. Dni sa mi vliekli akosi pomaly a začínala som mať obavy. Žiadne typické znaky tehotenstva, žiadna nevoľnosť. Cítila som sa, akoby mi nič nebolo, a práve to mi robilo starosti.

Potvrdené! Som v tom!

Prišlo však ďalšie sono a obavy sa rozplynuli, vyšetrenie potvrdilo moje tehotenstvo definitívne. Týždeň 6+4.

Doktorka navyše videla „dutinku“ tam, kde má byť, čiže mimomaternicové tehotenstvo, sme vylúčili. Uf, odľahlo mi, teda aspoň nateraz. O týždeň sa strach vrátil.


Obrázok sono 6+4

Dvojičky?

Prešiel asi týždeň (moje tehotenstvo v štádiu 7+3) a začala som špiniť. Veľmi som sa zľakla, tak som sa ponáhľala na kontrolu. Našťastie to nebolo nič vážne, lekárka mi predpísala Duphaston, tabletky na udržanie tehotenstva.

Pri kontrolnom ultrazvuku však niečo nebolo v poriadku. Lekárka zrazu vraví, že sa jej zdá, akoby v jednej dutinke, rástli dva plody.

Obrázok sono 8+2

Bol to šok. Prestala som zrazu počúvať, čo mi lekárka hovorí, a pred očami mi prebehol obraz, ako zvládneme dve deti naraz. Už som videla, ako rodím dvojičky a ako sa tlačíme všetci v našom malom byte!

Za týždeň mi mala lekárka podozrenie potvrdiť či vyvrátiť. Bol to najdlhší týždeň v mojom živote. Rátala som dni, výsledok čakala, no aj sa ho bála zároveň.

Strach zmizol

So strachom, no čiastočne už pripravená na všetko, som šla o týždeň k lekárke. (Bol to môj týždeň 8+4). Dvojičky nebudú, povedala mi a ja som si začala svoje tehotenstvo konečne užívať.

Prvá oficiálna poradňa ma čakala v týždni 10+6. Na ultrazvuku som uvidela jedno krásne malinké bábo, teda nie je hocijaké, ale moje, naše! Bilo mu srdiečko a rýchlo hýbalo ručičkami a nožičkami. Bol to krásny pocit a predchádzajúci strach odrazu kamsi zmizol.

Doktorka zmerala dieťatku šiju a mne vzali krv na skríninig prvého trimestra. Všetko bolo v poriadku a ja som dostala tú najkrajšiu knižku na svete – tehotenskú. Manžel si ju našiel na Vianoce pod stromčekom.

Ďalšia poradňa ma čaká o mesiac, držte palce, nech je všetko, ako má. Porozprávam vám, čo nové. O týždeň.

Vaša Anka

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist