Tehuľka LIVE! Anka v 27. týždni: Potrebujem spánok

Občas si pripadám ako taký súdok. Bruško mi poriadne narástlo a ja som stále nemotornejšia a nemotornejšia. Okrem brucha ma ťaží aj únava. Zvýšila som podľa rád doktorky dávky železa, tak dúfam, že to pomôže. Malý Matúško v brušku však unavený vôbec nie je. Niekedy v noci poriadne vyvádza.

Väčšie bruško cítim už aj pri bežných činnostiach. Dosť veľký problém je, keď mám urobiť niečo zohnutá. Obúvanie topánok je doslova zážitok. Pomáha Hanka aj manžel, ktorí sa na tom zabávajú. Mať také brucho nie je však vôbec zábava. Keď cez deň v práci či doma pobehujem, tak ma stále tlačí pod rebrovými oblúkmi. Musím sa viac šetriť a aj pracovné tempo trošku zvoľniť.

Ach ten smäd

Okrem brucha ma trápi v poslednom čase aj väčší smäd. Už sa mi dokonca aj stalo, že som sa v noci zobudila na to, že sa musím ísť napiť. Drahý sa mi smeje, že takto vypijem Dunaj. Ja sa moc nesmejem, lebo po toľkej vode sú moje návštevy toalety ešte častejšie.

Matúšov nočný žúr

Sú noci, keď malý Matúš pokojne spinká, nekope a tým nechá oddychovať aj mňa. No sú aj noci, keď „žúruje.“ Poslednú noc to bolo ozaj šialené, už som nevedela, ako si mám ľahnúť. Niekedy mu pomôže, keď sa otočím, no teraz nič. Ani otočenie, ani chôdza či voda, stále kopal. Najhoršie je, že ja som už som bola ozaj veľmi unavená, no Matúš si povedal, že bude vystrájať. Umúdril sa až okolo druhej v noci a dovolil mi zaspať.

Aj keď mi malý spať dovolí, som stále unavená. A to aj napriek tomu, že som si zvýšila dávku železa, ešte ale čakám, že mi to pomôže. Dúfam.

Alergia sa ozýva

Mám pocit, že by som potrebovala viac spánku. Najlepšie každé poobedie. Lenže to je, samozrejme, len sen, keďže som cez týždeň v práci. Cez víkend si však doprajem spánok navyše a veľmi mi to pomáha.

Hoci je tento týždeň hnusné daždivé počasie, minulý týždeň sa mi už prihlásila alergia. Obdobie peľu a alergií je totiž tu. Zatiaľ sa to ešte dá vydržať, no už ma aj tak dosť svrbí nos a oči a najmä hrozne kýcham. Liekom sa chcem pre tehotenstvo vyhnúť, tak dúfam, že sa to bude dať zvládnuť.

Už sme sa rozhodli

Keď mám trochu času, občas si na internete čítam o tehotenstve a materstve. Natrafila som na niekoľko zaujímavých článkov o pupočníkovej krvi. Rozmýšľali sme s manželom, že by sme Matúškovi dali pupočníkovú krv odobrať. Mohla by to byť veľká pomoc, keby sa niečo stalo, hoci finančne to pre nás nie je ľahké.

Nakoniec sme sa ale rozhodli, že nebudeme robiť medzi deťmi rozdiely. Hanke sme pupočníkovu krv dali odobrať, dáme ju vziať aj Matúškovi. Veď keby sa náhodou niečo stalo, vyčítali by sme si to. Na tom sa naozaj šetriť neoplatí.

S mužom však dúfame a aj veríme, že to nikdy potrebovať nebudeme a bude sa len skladovať.

O pár dní ma čaká aj ďalšia poradňa, tak sa teším, že uvidím nášho Matúška. Som zvedavá, ako narástol a či sa umúdril a otočil sa. Dnes (vo štvrtok 15. apríla) je moje tehotenstvo v dĺžke 27+ 5.

Vaša (stále väčšia) Anka

A čo všetko už má drobček v jej v brušku? Pozrite sa na to!
27_tyzden_tehotenstva.jpg

Dvadsiaty siedmy týždeň tehotenstva

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist