Tehuľka LIVE! Anka v 19. týždni: Dieťatko tají, čo bude

Mám za sebou celkom fajn týždeň. Choroba sa našťastie nevrátila a poradňa u mojej gynekologičky dopadla takisto dobre. Ultrazvuk nášho malého si prišla pozrieť aj Hanka s manželom. V čakárni i v ambulancii tak bolo hneď veselšie.

Ako som už spomínala, cez týždeň som mala v pláne koncert. Aj som bola a neľutujem. Fakt skvelá muzička a šou, normálne ma bralo do tanca. Možno to poznáte – írske tance Lord of the Dance. Zábavné bolo, že keď hrali poriadne rýchlo a hlasno, bábo sa ani nepohlo, akoby s napätím počúvalo, no keď hrali pomaly, tak si v brušku spolu s hudobníkmi veselo kopkalo. Presne naopak, ako som čakala.

Ja by som si tiež občas takto veselo zatancovala. Kebyže som mladšia, možno by som sa na takýto tanec aj dala. Uvidíme, čo naše maličké, či sa mu dojem z koncertu niekde uloží a bude mať rado hudbu. Už som zvedavá, či to bude chlapec či dievčatko.

Na poradňu som sa ale netešila len preto, ale chcela som naše dieťatko opäť vidieť, ako sa má, ako sa mu u mňa vodí. Keď ho 3D ultrazvuk vyjaví, je to ozaj krásne.

Chlapec či dievčatko?

Potvorka maličká bola síce krásna, no či bude dievčatko alebo chlapček nám prezradiť nechcela. „Sedí si na tom,“ žartovala so mnou na poradni moja gynekologička Radmila Sládičeková. „Ukazuje nám tváričku.“

Vtom sme do ordinácie zavolali môjho drahého a Hanku, aby prírastok do rodiny videli a zoznámili sa. Hanka sa na to už veľmi tešila, v škôlke po obede ani nespala, bol to pre ňu zážitok. Sústredene pozerala na obrazovku 3D ultrazvuku. „Pozrite, ako sladko spinká,“ vraveli sme si. A naozaj bábo teraz spalo. Asi sa unavilo, keďže sa pred poradňou hýbalo a v brušku si robilo akúsi rozcvičku.


3D ultrazvuk 19. týždeň

Nakoniec mi síce lekárka povedala, že sa jej zdá, že to bude chlapec, no ešte nás vraj bábo môže prekvapiť. Možno sa nám ukáže na budúce. Už v pondelok ma totiž čaká veľký morfologický ultrazvuk.

„Pôjde o ultrazvukový skríning, robí sa v 20. týždni, keď je už bábo dostatočne veľké,“ vysvetľuje gynekologička. „Všetko vyzerá v poriadku,“ vravela mi doktorka tieto najkrajšie slová. „Dieťatko je primerane veľké, má 352 gramov.“

Hurá! Dobré sú aj výsledky moču.

Pribrala som len pol kila

Trošku ma ale trápi, že nepriberám. Od mojej pôvodnej váhy, predtým než som otehotnela, som nabrala len pol kila. Zdá sa mi to dosť málo. Doktorka ma však upokojila. Pripomenula mi moju minulú poradňu, tesne po črevnej chrípke, keď som bola chudšia o jeden a pol kila od mojej pôvodnej váhy. „Takže od minulej poradne ste v podstate pribrali dve kilá,“ vraví mi doktorka. „Je to v norme.“

Tiež ma nepotešilo, že bábo je otočené koncom panvovým. Gynekologička ma však utešila, že otočiť sa môže až do 40. týždňa. Musím teda dúfať a trošku mu aj dohovoriť. „No-no-no, poslúchaj!“

Tehotná modelka

Tento týždeň som sa zahrala aj na modelku. Nechala som sa fotiť, aby ste videli, ako pekne mi rastie bruško.

Bola to ozaj zábava, normálne som si to fotenie užila. Nečakala som, že aj tehotné môžu byť modelkami a vyzerať pritom dobre. Užívala som si každú pózu, fotograf Braňo Herchl bol milý a fotilo sa príjemne. Veď pozrite a posúďte sami, prípadne mi napíšte.

Už sa veľmi teším, keď ukážem fotky aj môjmu drahému, bude kukať, akú kočku má doma.

Manželovi sa samozrejme páčila aj bielizeň, v ktorej som fotila. Tú už videl. Ja nádherná a príjemná, teším sa, že ju využijem aj keď sa nám bábo narodí, podprsenka je totiž kojaca. Spodnú bielizeň mi na fotenie venovala firma www.saxana.sk.

Vaša „Tehuľka“ Anka

A čo všetko už má drobček v jej v brušku? Pozrite sa na to!

Komentár k obrázku Dvadsiaty týždeň tehotenstva

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist