Tehuľka LIVE! Anka v 25. týždni: Jarné upratovanie sa začalo

Mám za sebou upratovací víkend. Veď začala jar, blížia sa sviatky a taký je zvyk. Ale samozrejme, to nebol jediný dôvod. Chcela som pokračovať v chystaní vecí pre nášho malého. Začala som si zoraďovať, čo mám po Hanke, zisťovať, čo mi chýba a čo naopak môžem vyhodiť. Poviem vám bola to fuška. Veľké brucho pri upratovaní nie je dobrý pomocník.

Naopak dobrým pomocník pre gynekologičku, aby zistila tehotenskú cukrovku, je takzvaný glukózovo tolerančný test. No poviem vám, mne z neho teda veľmi dobre nebolo. Doslova som mala čo robiť, aby som ho zvládla so cťou.

Citrón pomohol

Ráno nalačno mi sestrička odobrala krv a potom som musela vypiť glukózový roztok, ktorý mi predtým zarobili v lekárni. Sestrička ma vopred upozornila, aby som si doniesla citrón. A naozaj, s citrónom to chutilo lepšie, keďže celý ten roztok je veľmi, ale veľmi sladký. Ako som ho pila, bola som hrdinka, no potom to prišlo. Začala som sa cítiť veľmi zvláštne. Zostalo mi ťažko od žalúdka a chvíľami som mala pocit, že budem zvracať.

Nakoniec som to ale ustála a po dvoch hodinách mi sestrička odobrala krv. Teraz už len musím čakať na výsledky, majú prísť tento týždeň, tak mi držte palce. Dúfam, že budú v poriadku. Taktiež som zvedavá, aký bude tentoraz môj hemoglobín, či ešte stále budem musieť užívať železo.

Ach tá únava

Po tomto sladkom experimente ma čakalo spomínané veľké veľkonočné upratovanie. Uf, som rada, že to už mám za sebou. Zvládla som umyť okná, poprať záclony, prezliecť posteľnú bielizeň a vyčistiť celý byt. Únavu, ktorá na mňa potom doľahla, neprajem nikomu. Mám pocit, že vládzem stále menej a menej. Konečne sa mi ale podarilo urobiť miesto v skrini pre veci Matúška a mám prehľad, čo ešte potrebujem.

Čakajú ma nákupy

Potešilo ma, že po Hanke mi ostali použiteľné veci, tak moc nakupovať nemusím. Budú to len drobnosti, nakupovanie ktorých si musím naplánovať v najbližšom čase, skôr, než mi brucho ešte viac narastie.


Tehu’lka Anka v piatom a šiestom mesiaci tehotentva

Kočík, čo mám po malej, je celkom fajn, má neutrálnu farbu, takže sa Matúško nebude vyvážať v dievčenskom. Predtým mi dobre slúžil, je to totiž trojkombinácia a má veľmi priestrannú hlbokú vaničku. Keď bude chladno a Matúško už bude väčší, v pohode sa do kočíka zmestí.

S manželom sme sa dohodli, že určite budeme potrebovať novú autosedačku – vajíčko. Hankinu som predala. Tak som už aj začala pozerať na ponuky na internete, no ešte nie som rozhodnutá. Hoci si hovorím, že mám ešte čas, mala by som sa rozhýbať a mať všetko doma nachystané. Veď už keď pôjdeme z pôrodnice, bude v nej náš maličký. Znie to až neuveriteľne, no blíži sa to veľmi rýchlo a náš malý futbalista bude o chvíľu s nami.

Za dverami je aj Veľká noc. Celkom sa teším, síce určite nie na šibačku, ale skôr na to, že budeme mať s Hankou a drahým viac času pre seba.

Majte sa a len toľko vody, koľko chcete

Vaša Anka

A čo všetko už má drobček v jej v brušku? Pozrite sa na to!

Dvadsiaty piaty týždeň tehotenstva

Viac o téme: brucho

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist