Tehuľka LIVE! Anka v 23. týždni: Je to poriadny futbalista

Tehotenstvo už neskryjem. Hoci sa o to ani nesnažím, ale moje tehotenské bruško si už ľudia všímajú. Rastie, a to aj keď určite nejem za dvoch. Občas mám dokonca pocit, že jem ešte menej než predtým. Onedlho ma čaká ďalšia poradňa, som preto zvedavá, čo povie o mojej váhe a polohe nášho Matúška lekárka. Snáď to bude v poriadku. Kiežby sa tak náš malý otočil…

Je už polovica marca a ja som zatúžila po jari. Mám pocit, že táto zima trvá poriadne dlho. Keď už-už vyzeralo, že sa oteplilo a zima je preč, tak ma pekne schladilo, a to doslova. Po pár dňoch tepla sme šli ráno s Hankou do škôlky opäť v chumelici. Sneh sa síce neudržal, no zimnú bundu odložiť nemôžem. Už by som si tak rada obliekla len sveter alebo ľahšiu bundu. Myslím, že by sa mi aj nálada zdvihla. Všetko mi totiž začína byť poriadne ťažké. Kým sa teraz oblečiem, trvá mi to. Všetky tie vrstvy, je to namáhavé…Najhoršie je zaväzovanie topánok. Uff, „bruchatý“ to veru nemajú ľahké.

Ach, to jedenie…

Ľahké nie je s týmto bruchom ani jedenie. Hovorí sa, že tehotná je za dvoch, ale vôbec s tým nesúhlasím. Neviem, čím to môže byť, možno Matúškovou polohou hlavičkou hore, no mám stále pocit, že keď zjem len trošku, tak už mám plný žalúdok. A potom navyše príde taký nepríjemný pocit pod rebrami.

Neviem, do akej polohy sa vtedy dať, či si mám sadnúť, či sa postaviť, aby tie tlaky prestali. Príjemné to veru vôbec nie je. Snáď je to v poriadku a Matúškovi aj mne takého jedenie stačí. Uvidíme, čo povie lekárka.

Kop-kop

Keď nie sú tlaky, sú kopance. Matúško sa vie už riadne predviesť. Pri Hanke som takéto pohyby nepociťovala, bola pokojnejšia. S manželom sa smejeme, že to je futbalista. Už Matúškove kopance dostatočne cíti a tak pekne sa s malým rozpráva. Je to milé a tieto okamihy si dokážem vychutnať.

Smejeme sa, že uvidíme, čo bude náš malý robiť počas očakávaných futbalových majstrovstiev sveta, že sa snáď nebude chcieť ísť na ne pozrieť…

Futbalová šou v Afrike začína totiž 10. júna a Matúško má prísť na svet presne mesiac potom, termín máme 10. júla. Dnes (vo štvrtok 18. marca) je moje tehotenstvo v dĺžke 23+ 5.

Kojacie obmedzenia

Už som myslela aj na kojenie, snažila som sa rozpamätať, aké to bolo s Hankou. Vtedy mi mlieko nabehlo až na tretí alebo štvrtý deň. Mala som vtedy veľký strach, že ani žiadne nebude. Nakoniec sa ale pekne rozbehlo. Malo som ho toľko, že Hanke stačilo. Nepoznala som žiadne odsávanie.

Spomínam si aj na tie obmedzenia v jedle počas kojenia – to nemôžem a z toho ma nadúva… A tiež to, ako musia kojacie dbať na alergény.

Keď mala Hanka asi štyri mesiace, mliečko mi začalo ubúdať. Skúšala som rôzne babské rady, niečo pomohlo a niečo nie. Kojila som do 9. mesiaca. Mohlo by sa mi to tak podariť aj pri Matúškovi, bola by som ozaj vďačná. Dúfam, že mliečko bude a náš futbalista ho bude mať dosť.

Vaša „Tehuľka“ Anka

A čo všetko už má drobček v jej v brušku? Pozrite sa na to!

Dvadsiaty tretí týždeň tehotenstva: komentár k obrázku.

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist