Tehuľka LIVE! Anka 42. deň po pôrode: Skončilo šestonedelie

Mám pocit, že to ubehlo veľmi rýchlo. Myslím, moje šestonedelie. Skončilo. Teraz ma čaká ešte kontrola u gynekologičky, na ktorú som sa už objednala. Dúfam, že všetko je tak, ako má. Podobne ako moje materstvo. Malého Matúška si totiž neskutočne užívam. Hoci už nie je taký malý, keďže rastie rýchlo.

V stredu sme s Matúšom absolvovali ďalší výlet za lekármi, plánovanú poradňu. V čakárni to nebolo také hrozné a najlepší bol výsledok – doktorka bola s malým veľmi spokojná, Povedala, že pekne priberá a rastie. Je to vidno a aj cítiť – myslím pri nosení na rukách.

Rastieme…

Podľa doktorky má náš Matúš už 5450 gramov a 60 centimetrov. To, že pribral sa ani nečudujem, lebo jesť mu chutí a dojčíme pravidelne. Snažíme sa dodržiavať aký-taký režim a malý je stále rovnako úžasný „spachtoš“. Nerobí žiadne problémy.

Cez deň, keď spinká, dokážem pri ňom aj niečo porobiť či navariť. Hanka, ktorá má ešte stále prázdniny, sa vie zahrať aj sama, a navyše ju stále baví kontrolovať bračeka. Hladká ho a dáva pozor, či má cumlík a či spinká.

Práca na plný úväzok

Tým, že je malý taký poslušný, dajú sa zvládnuť aj dve deti naraz, a to aj keď má manžel službu.

Jednoduchšie to je, samozrejme, keď je pekne. Program nám vtedy robia prechádzky a ihrisko, malému sa navyše vonku dobre spí a je tu akýsi pokojnejší. Hanke začína v septembri škôlka, takže sa nám opäť zmení denný režim.

Tak či tak, ale budem mamičkou na plný úväzok. Starostlivosť o Matúška je totiž celodenný, respektíve aj „celonočný“ kolotoč.

Sťažovať sa však určite nechcem, skôr naopak, prítomnosť nášho druhého bábätka si vychutnávam plnými dúškami.

Lepšiu náladu mám aj preto, lebo sa lepšie cítim. Na kondičke ešte budem musieť popracovať, ale pomáhajú mi aj pravidelné a niekedy pekne dlhé prechádzky s kočíkom.

Vaša už ex tehuľka Anka

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist