Tehuľka LIVE! Anka 21. deň po pôrode: Zvítanie súrodencov

Tento týždeň si užívam. S malým Matúškom sme sa vybrali na „dovolenku“ k mojim rodičom. Na vnúčika sa, samozrejme, naši už veľmi tešili, no ja som mala trošku obavy, ako bude na bračeka reagovať Hanka. No ako ho zbadala, všetky obavy opadli. Nastalo veľké zvítanie. Matúško sa jej veľmi páčil, asi splnil očakávania o jej vysnívanom bračekovi.

Hanka je skvelá, na svojho bračeka s láskou pozerá a hladká ho. Pohľad na nich je ozaj úžasný. Odľahlo mi, že nemusíme riešiť nejaké súrodenecké žiarlivosti a zatiaľ sa ich vzťah vyvíja pozitívne. Aj starí rodičia si vnúčika obzerajú a tešia sa.

A ja? Ja sa teším ako ináč tiež, navyše si konečne môžem trošku vydýchnuť.

Je to spáč

Sťažovať sa však na Matúška ozaj nemôžem. Ako som vám spomínala už minulý týždeň, že spí ukážkovo, tak to aj ostalo. Postupne si vytvárame pravidelnejší režim a v noci nie sú veľké problémy.

Často počujem, ako majú niektoré mamičky starosti, keď ich deti nespia a plačú, preto som ozaj vďačná, že Matúško je dobrý „spáč.“

Po oddychu nastupuje lekár

Teraz, keď som u našich, využívam možnosti dvora a záhrady. Malý spokojne spinká v kočíku na čerstvom vzduchu. Počasie bolo posledné dni takisto takmer ideálne, teda až na ten občasný lejak. No strašná horúčava opadla, je príjemne a ani v tieni nie je zima.

Matúško po pôrode

U rodičov ostaneme asi do nedele. V pondelok náš totiž čaká lekár – Matúškova ďalšia poradňa. Ja mám ísť na najbližšiu kontrolu až po šestonedelí. Matúško pôjde ešte predtým na kontrolu kĺbikov, máme ju absolvovať do 6. týždňov života dieťaťa.

Za Hankou nestíham

Po cisárskom reze sa síce cítim už lepšie, no ešte stále to nie je celkom dobré. Keď si napríklad moja slečna Hanka vymyslí hru na schovávačku alebo rôzne behačky vonku, tak to ešte vôbec nezvládam.

Žiadne rýchle pohyby, behy, no ani rýchla chôdza mi ozaj nehrozia.

Chce to však trpezlivosť a asi aj pozitívnu myseľ, že o niekoľko týždňov budem opäť vo forme. Držte mi pritom palce.


Matúško v pôrodnici

Vaša už ex tehuľka Anka

Viac o téme: detirodičia

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist