Tehuľka LIVE! Anka 35. deň po pôrode: Dojčíme aj vonku

Tento týždeň máme úspešne za sebou prehliadku kĺbikov. Úspešnú preto, že radosť je dvojnásobná. Ako prvé sa teším z toho, že Matúškovo sono ukázalo, že kĺbiky sú v poriadku, no a po druhé sa teším, že už to mám za sebou. Táto prehliadka je totiž známa davmi mamičiek s detičkami a dlhým čakaním. Na moje prekvapenie to nebolo vôbec také zlé. Dlho sme nečakali a okrem toho to šlo naozaj rýchlo.

Po návrate od našich sme si už vytvorili aký-taký režim. Starostlivosť o dve deti dá celkom zabrať. Hanke totiž začína škôlka až v septembri. Keď je pekné počasie, tak to ešte ide. Chodíme von, ja kočíkujem a Hanka sa pri nás hrá.

Nájdeme si miesto na dojčenie

Horšie je, keď prší a musíme ostať doma. Počasie sa však zatiaľ celkom drží, takže vonku trávime toľko času, koľko sa len dá. Matúškovi sa tu dobre spí a s dojčením pod holým nebom nemám problém, zatiaľ s tým nemáme žiadne negatívne skúsenosti.


Vždy si nájdeme nejaké pokojné miesto, kde sa môže Matúško poriadne nasýtiť. Hanka má z malého radosť, snaží sa mi pomáhať, bračeka stále stráži a keď mu vypadne cumlík, dáva mu ho späť.
Sú ozaj dobrá dvojka, verím, že to tak aj ostane. Vekový rozdiel nie je taký veľký. Hanka má päť a vraví, že o malého bračeka sa postará.

Končím šestonedelia

Ako som spomínala, prehliadka kĺbikov dopadla nad moje očakávania. Teda dúfala som, že výsledky Matúška budú dobré, no moc som sa neodvažovala dúfať, že čakanie nebude tak dlhé. Som rada, že baliť Matúška nemusíme.

Ďalšia poradňa nás čaká budúci týždeň v utorok. Ja mám ísť na kontrolu po skončení šestonedelia, a ani sa mi nechce veriť, že to bude už budúci týždeň. Čas hrozne letí. Od pôrodu ubehol už mesiac a aj to cítim. Je mi už oveľa lepšie, dokonca aj moja pohyblivosť. Snáď onedlho budem úplne fit a budem opäť stíhať mojej aktívnej dcérke. Môj stav teraz a o po cisárskom sa už nedá ani porovnať.

Známe „prdíky“

Matúško je stále zlatý. Jeho chválenie som teda nezakríkla. Dobre spí, papá, no a samozrejme, ako každé správne bábo, aj poprdkáva. Vidím na ňom aj zmeny, ako rastie a priberá si všimol už asi každý, kto k nám chodí na návštevu, no a podobu na svojho tatka takisto nezaprie.

Vaša už ex tehuľka Anka

Viac o téme: detiprehliadka

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist