Tehuľka LIVE! Anka v 33. týždni: Sprcha je veľmi dôležitá

Po chladnom a daždivom minulom týždni sa cez víkend konečne vyjasnilo. Vyjasnilo sa nielen počasie, ale aj ja už mám jasnejšie v tom, čo ma čaká. Viem, že cisársky rez ma chvalabohu minie a vďaka dovolenke, ktorú si čerpám, sa mi vyjasnila aj nálada – konečne som si trošku oddýchla. Ako mi totiž brucho rastie a rastie, vládzem stále menej, rýchlejšie sa aj zadýcham. Jasno mám už dlhšie aj v tom, že v pôrodnici si zaplatím nadštandard.

Je skvelé, že vďaka dovolenke mám konečne trošku čas pripraviť sa na príchod nášho malého. Ako som už spomínala, po dovolenke nastupujem rovno na materskú, do práce sa tak skoro teda nevrátim. Hoci mi gynekologička dala zoznam, čo si má mamička pripraviť do pôrodnice, už som ho ani nepotrebovala. Jeden pôrod mám už za sebou a tie veci sa ozaj nemenia.

Zbalím sa vopred

Keď som rodila Hanku, zabudli sme s mužom dôležitú vec – fotoaparát. Manžel síce pre neho potom bežal domov, no tentoraz sa chcem tomuto chaosu vyhnúť. Okrem bežných vecí – ako nočná košeľa, uterák, hygienické potreby – sú veľmi dôležité vložky do podprsenky. Po spustení mlieka mi dosť pomohli. Ocenila som aj to, že som si okrem papúč vzala aj šľapky do sprchy, nemocničná podlaha nebola veru bohviečo.

Prvé vecičky pre našu novú lásku – ako napríklad plienky – mi v pôrodnici dajú, vezmem mu však určite aj čiapočku a rukavičky, keby bolo Matúškovi chladno. Ako si spomínam, pri Hanke sa mi zišli.

Vopred si pripravím aj tašku s vecami, ktorú mi drahý do nemocnice privezie, keď nás už budú mať pustiť domov.

Nadštandard – určite

Rozhodla som sa, že si zaplatím v pôrodnici nadštandard. Oplatí sa to. Pri Hanke som to tiež tak chcela, no prvý deň nebola takáto izba voľná. Miesto v nej som dostala až o deň neskôr. Najväčšou výhodou tejto izby je sprcha. Po pôrode je totiž naozaj na nezaplatenie – sprchovala som sa v ten deň niekoľkokrát.

Izba tiež ponúka viac súkromia pre mamičku a dieťa a tým aj pokoj a možnosť oddychu po pôrode. Pri Hanke stál deň a noc v tejto izbe v ružinovskej pôrodnici 500 korún, myslím, že to nezdražovali, len koruny sa zmenili na eurá. Musím si už čím skôr zarezervovať miesto, aby som nedopadla ako minule.

Poistka na nezaplatenie

Spomínala som vám, že u dcérky sme sa rozhodli pre odber pupočníkovej krvi a medzi deťmi nechceme robiť rozdiely. Matúško ju dostane tiež do vienka. Vyjde nás to trochu lacnejšie, lebo pri ďalšom dieťati dostaneme zľavu. Viem, že v závislosti od ochorenia je možné použiť vlastnú alebo darovanú pupočníkovú krv. Vždy však vystačí len na jedno použitie.

Ide o jednoduchú rovnicu, čiže jedna krv pre jedno dieťa. A to nechceme riskovať. Takto, keď ju budú mať obidvaja, budeme pokojnejší. Naše deti budú mať dupľovanú poistku – keby potrebovali vlastnú alebo darovanú pupočníkovú krv. Veď najlepším darcom pri mnohých diagnózach je práve súrodenec!

Gynekologičku vymení pôrodník

Pôrod sa blíži a ja sa snažím zachovať si chladnú hlavu. Občas ma síce prepadne panika, to je jasné, no už sa veľmi teším, keď Matúška budem držať v náručí a uvidím ho inak než na ultrazvuku. Ku svojej gynekologičke budem chodiť ešte do 36. týždňa a potom, mesiac pred pôrodom, už pôjdem k pôrodníkovi. Kontroly tu sú častejšie, bude ma prezerať každý týždeň.

Ako som sa vám už minule posťažovala, začiatok mojej dovolenky som mala stráviť púťou po lekároch. Na kontrolné EKG a aj na vyšetrenie u hematológa si však budem musieť ešte počkať. Termíny nepustia. O výsledkoch vám teda napíšem až o týždeň, držte palce.

Moje tehotenstvo je dnes vo štvrtok (27. mája) v dĺžke 33+5.

Vaša Anka

A čo všetko už má drobček v jej v brušku v 33tt? Pozrite sa na to!

Tridsiaty tretí týždeň tehotenstva

Foto: Braňo Herchl

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist