Tehuľka LIVE! Anka v 26. týždni: Počítala som hodiny

Posledný týždeň bol opäť o čakaní. Najskôr som čakala na lekárske výsledky glukózového testu a hemoglobínu a potom som doslova počítala hodiny do štvrtku, keď začínalo pár dní veľkonočného voľna.
Oddych som už ozaj potrebovala. Kým sa ešte dá, dopriala som si spánok. Keď príde malý na svet, oddych bude ešte vzácnejší, to už poznám.

Hneď v jeden deň som dostala dve správy. Ako to už býva jednu dobrú a jednu zlú. Potešilo ma, že nepríjemný glukózový test dopadol dobre a tehotenská cukrovka sa mi nepotvrdila.

Stále ma však trápi hemoglobín. Jeho hodnotu mám dosť nízko a čo je horšie stále mi klesá. Aj preto sa mi zdalo, že som unavenejšia než predtým a chce sa mi spať. Doteraz mi lekárka predpísala na hemoglobín tabletky, brala som jednu raz do dňa. Teraz to už vraj nestačí.

Zmenila mi značku lieku a povedala, že ho musím brať dvakrát do dňa. Moc ma to nepotešilo. Už teraz som totiž mala značný problém so zápchou a čo bude po tomto si radšej nechcem predstavovať. Bude to boj.

Okrem toho musím pridať do svojho jedálničku viac potravín so zvýšeným obsahom železa, lebo aj jeho hodnoty mám hraničné.

Vytúžený oddych

Po týchto nie moc pozitívnych správach, prišlo našťastie vytúžené voľno – veľkonočné sviatky. Po upravovaní, varení a pečení, ktoré im predchádzalo, som si povedala, že si ich užijem aj spolu s Hankou a drahým.

Štyri dni voľna len pre nás, by som brala aj častejšie. Chodili sme na prechádzky, tešili sme sa jeden z druhého a Hanka nás každý deň vytiahla na kolotoče, ktoré miluje. Mňa potešilo, že som si spolu s malou každé poobedie pekne pospala. Spánok mi pomohol zahnať únavu, ktorú ma už otravuje.

Opekačka pred pôrodom

Sviatky však ubehli rýchlo a teraz som už späť v pracovnom kolotoči. Ten čas fakt letí, keď si uvedomím, že pôrod bude už onedlho, pociťujem také mrazivé chvenie v žalúdku.

Najhoršie je, že sa nedá presne pripraviť na ten Deň D. Hanka sa narodila o jedenásť dní skôr, ako mala. Okrem toho som to deň pred pôrodom vôbec nečakala. Večer sme boli ešte na návšteve u svokrovcov, opekali sme si a plánovali nákupy na ďalší deň. Hanka a pôrod naše plány samozrejme zmenili.

Plány zatiaľ vychádzajú

Keď sa ale zamyslím, naše plány s manželom, čo sa týka detí, nám zatiaľ celkom vychádzajú. Vždy sme si plánovali dve deti. Aj sme chceli, aby bol medzi nimi vekový rozdiel takých 5 – 6 rokov. Jedno dieťa vtedy nastúpi do školy a družiny s druhým budem doma. Myslím, že to má určité výhody, ale samozrejme aj nevýhody.

Vtedy, keď naša Hanka pôjde do školy, Matúško bude mať rok. Keď budem na materskej, myslím, že nebudem mať problém venovať sa aj našej slečne. Môžem ju odprevádzať do školy a robiť si s ňou úlohy, pomáhať jej. V tom čase už bude na bračeka zvyknutá a ako ju poznám, pomôže aj ona mne. Nevýhodou môže byť to, že vekový rozdiel medzi nimi je už celkom veľký a neviem, ako sa budú spolu vedieť hrať. Hanka bude veľká školáčka a Matúško malý krpec.

Teraz je však nad tým asi zbytočné uvažovať. Uvidíme, ako si na seba zvyknú a ako bude Hanka na súrodenca reagovať. Zatiaľ sa spolu s nami teší a verím, že to tak ostane.

Majte sa pekne a aby som nezabudla dnes (vo štvrtok 8. apríla) je moje tehotenstvo v dĺžke 26+ 5.

Vaša Anka

A čo všetko už má drobček v jej v brušku? Pozrite sa na to!

Dvadsiaty šiesty týždeň tehotenstva

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist