Tehuľka LIVE! Anka v 32. týždni: Cisársky rez nebude!

To, čo som si želala, sa splnilo. Matúško sa otočil. Vôbec som v to už nedúfala, no ultrazvuk to ukázal jasne. Veľmi sa teším, že budem môcť rodiť prirodzene a vyhnem sa tak cisárskemu rezu.

Neviem, či malému pomohlo naše dohováranie, prosby či sem-tam aj naše drobné vyhrážky, každopádne som šťastná. Ďakujem aj vám, ktoré ste mi písali rady, cviky alebo zopár povzbudivých slov. Vyšlo to!

Zdalo sa mi to ako v sne. Keď mi doktorka hovorila, že malý už leží dobre. Keď som išla na poradňu, dúfala som v kútiku duše, že by už Matúš nemusel ležať opačne, no na druhej strane som zas vedela, že šance na jeho otočenie boli stále menšie a menšie. Jeho otočenie som vôbec nepostrehla, len sa mi zdalo, že malého kopance už necítim tak dole ako doteraz. No v takúto radostnú správu som ozaj nedúfala.

Hurá, huráá

Radostných správ bolo na poslednej poradni viac. „Malý nemá ani obtočenú šnúru okolo krku,“ vravela mi moja doktorka Radmila Sládičeková. „Placenta je v poriadku.“ Matúškova veľkosť zodpovedá presne 32. týždňu tehotenstva a už má takmer dve kilá. Dobrý bol aj môj tlak a výsledku moču boli negatívne.

Lekárka mi tiež zobrala skríning na streptokoka agalactiae. „Ak by sa dokázala jeho prítomnosť, museli by sme nasadiť antibiotiká počas pôrodu,“ vysvetľovala doktorka. Dúfam, že výsledky budú v poriadku, lebo pri prechode dieťatka pôrodnými cestami, môže tento streptokok spôsobiť vážne problémy. Keď sa však odhalí skôr, malo byť to byť vďaka antibiotikám v pohode.

Púť po lekároch

Samozrejme, nie všetko je ideálne. Stále mám dosť nízky hemoglobín. Takže moja dovolenka, ktorá tento týždeň začala, odštartuje chodením po lekároch. Gynekologička ma totiž poslala k hematológovi a povedala, že som veľmi anemická. Okrem toho sa musím objednať aj na EKG, nejde o nič mimoriadne, vraj je to bežné – robí sa na začiatku aj konci tehotenstva, do ktorého sa pomaly dostávam.

Trochu ma trápi aj moja váha, od vtedy, ako som otehotnela, som pribrala len 4,5 kilogramu. Doktorka mi síce povedala, že je to v poriadku, tak verím, že je to tak. Keď som čakala Hanku, tak som tiež pribrala podobne málo.

Epidurálka? Určite áno!

Keďže už viem, že, ak sa nič mimoriadne nestane, mala by som rodiť prirodzene, premýšľala som nad epidurálkou. Mám s ňou už skúsenosti, takže som rozhodnutá, určite si ju predplatiť. Budem musieť síce ísť niekoľko týždňov pred pôrodom na anesteziologické konzílium pre vyšetrenie na epidurálku, no myslím, že to stojí za to.

Keď som začala s pôrodom Hanky, tak som mala silné a aj bolestivé kontrakcie, teda dovtedy, kým mi nepichli epidurálku. Po nej sa mi uľavilo, oddýchla som si a dokázala som nazbierať silu na pôrod.

Z dovolenky na materskú

Tento týždeň som si začala čerpať dovolenku. Veľmi sa teším a mám plno plánov – no priorita je, samozrejme, Matúško. Chcem poprať, vyžehliť a pripraviť všetky vecičky a pomaly sa aj zbaliť do pôrodnice, aby má náhodou pôrod nezaskočil nepripravenú.

Dovolenku končím 28. mája a 29. mája už nastupujem na materskú. Do pôrodu mi už neostávajú ani dva mesiace, beží to rýchlo, moje tehotenstvo je dnes vo štvrtok (20. mája) v dĺžke 32+5.

Vaša Anka

A čo všetko už má drobček v jej v brušku? Pozrite sa na to!

Tridsiaty druhý týždeň tehotenstva

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist