Tehuľka LIVE! Anka 7. deň od pôrodu: Prvý deň doma

Matúško vitaj doma, hovorili sme si s manželom, keď sme dnes prišli z pôrodnice domov. Toto je tvoja postieľka, tvoje vecičky, vanička…
Ako sme prišli, akoby z nás opadla tá nemocničná atmosféra a začali sme si malého užívať. Najmä manžel sa nevie vynadívať, sedí pri postieľke a Matúša sleduje namiesto televízora. Vydaril sa nám a našťastie je zdravý.

Aj moje výsledky na ultrazvuku dopadli dobre, vlastne preto sme dnes mohli ísť domov. Zajtra sa síce vraciam späť do nemocnice, no len na chvíľku – idú mi vyberať stehy.

Všetko sa zlepšuje

Dokonca i malý, ako sme ho priniesli domov, sa upokojil. Možno je to tou atmosférou domova, no krásne spinká vo svojej postieľke. Hrdý tatino sedí pri ňom a prihovára sa mu.

Ja som tiež rada, že sa vyspím konečne doma, lebo po cisárskom sa ešte necítim fit. No moja pohyblivosť sa zlepšuje, jednoducho som si povedala, že sa musí zlepšovať.

Situáciu mi doma trošku komplikuje odstávka teplej vody a tá šialená horúčava.

Vraj 36 v tieni – šialené

V nemocnici bolo chvíľami na nevydržanie, na izbe a najmä pri návštevách, ktorými sa pôrodnica každé poobedia naplnila.

Dnes teplomer ukazoval okolo 34 stupňov a vrchol vraj ešte len príde. V štvrtok a piatok strašia meteorológovia tým, že tu bude až 36 stupňov v tieni.

Prvé naše spoločné dni tak v tejto horúčave budú náročné. No hovorím si, že s tým veľkým a ťažkým bruchom, ktoré ma ku koncu tehotenstva poriadne tlačilo, by tieto vriace dni boli príšerné. Mhmh, mh..počujem, ako sa malý práve budí a chce papať, idem sa mu venovať a zotavovať sa.

Kým sa dám dokopy, to ešte potrvá.

Vaša už nie tehuľka, ale dvojnásobná mamička Anka

Viac o téme: mamičkapôrodnice

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist