Tehuľka LIVE! Anka v 39. týždni: Už to dlhšie nevydržím

To teplo a veľké a ťažké brucho mi dáva poriadne zabrať. Najhoršie je na tom to, že sa cítim veľmi zle, ledva dýcham a počas dňa sa len prepletám. Pôrod už vraj môže prísť hocikedy. No ak sa malý nebude pýtať na svet do štvrtka, nastupujem do nemocnice. Pre môj stav mi pôrodníčka odporúčala pôrod vyvolať. Tak uvidíme. Ak by som sa neozvala, tak rodím…

Ak teda nie do štvrtka, vo štvrtok idem určite do pôrodnice. Psychicky som pripravená a aj moja taška je už dávno zbalená.

Manžel si už vybral voľno a Hanka teraz prázdninuje u našich.

Matúško má teda ideálne podmienky na príchod. Všetci ho s napätím očakávame, škoda len, že jemu sa ešte na svet nechce. Mne by sa veľmi uľavilo, lebo už len počítam dni a hodiny…

Spať takmer nemôžem a tie horúčavy ma ubíjajú. Drahý sa ma snaží nejako rozptýliť, povzbudiť a pomáha mi, ako sa dá. Malému sa prihovára, aby už prišiel medzi nás.


Vo štvrtok sa mám hlásiť na príjme

Pred pár dňami som bola na kontrole u mojej pôrodníčky. Konštatovala, že krčok je stále tvrdý a drží. Matúš sa teda zatiaľ na svet nepýta. Je zvláštne vedieť, že ak to do štvrtka nepríde, tak 8. júla rodím, ráno o pol ôsmej sa mám hlásiť na centrálnom príjme.

Veľmi sa však už teším. Najmä na nášho drobca, samozrejme, a aj na to, lebo myslím, že sa mi uľaví. Pôrodníčka vravela, že mi vo štvrtok dajú čípok a uvidí sa, či sa Matúš „rozhýbe.“

U druhorodičiek vraj pôrod býva rýchlejší, dúfam, že to tak aj v mojom prípade bude. Držte mi palce, nech všetko dobre dopadne.

Pripravená a stále čakajúca pôrodu Anka

A čo všetko už má drobček v jej v brušku v 39. týždni? Pozrite sa na to!

Tridsiaty deviaty týždeň tehotenstva

Foto: Braňo Henchel

Viac o téme: bruchopôrod

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist