Tehuľka LIVE! Anka v 30. týždni: Času na otočenie je už veľmi málo

Musím sa vami podeliť o moju pozitívnu náladu, teda aspoň kým trvá a ja neupadnem zas do pracovného kolotoča únavy. Cez víkend som po dlhom čase bola u rodičov a bolo naozaj super.

Ja som si výborne oddýchla a Hanka mala obrovskú radosť, pretože zažila krásny lampiónový sprievod. No a čo sa týka Matúška, myslím, že žiadna zmena. Pochybujem, že sa náš malý nezbedník otočil.

Lampión žiaril, Hanka tiež

Nechýbalo stavanie obrovského mája. Hanka všetko s nadšením sledovala, no najviac sa tešila z lampiónového sprievodu. Minulý týždeň mi síce zohnanie lampióna dalo poriadne zabrať, aj som si párkrát zanadávala, no keď som teraz videla jej radosť, na námahu som zabudla.

Sobotu sme v užívaní voľna s Hankou pokračovali. Deň sme strávili v žrebčíne v Topoľčiankach, bol tam akurát deň otvorených dverí. Čo bolo ozaj super, lebo sme mohli vstúpiť priamo do stajne a všetko si poprezerať. Hanka sa vozila na koníkoch, najviac sa jej však páčil program, kde sa koníky predvádzali.

Bolo dobre, len potom na mňa doľahla taká únava, že večer som len padla do postele.

Ďakujem za vaše rady

Ešte stále myslím na to, ako by som mohla pomôcť Matúškovi, aby sa otočil. Ďakujem za vaše rady, ktoré ste mi poslali, no zatiaľ nič nepomohlo, teda aspoň si myslím. Budúci týždeň mám ďalšiu poradňu a mám pocit, že lekárka moja myšlienky potvrdí…

Veľa času nám už na otočenie neostáva, musím sa asi zmieriť s tým, že nebudem rodiť prirodzene, ale cisárskym.

Čítala som o tom, že veľa z vás, si robí akýsi pôrodný plán. Píšete si, ako by mal pôrod asi prebehnúť, ako by mal vyzerať a čo si pri pôrode želáte. Ja moc na takého veci nie som, pripravujem sa psychicky a aj o tom, čo ma čaká, premýšľam, to je jasné, no nerada si zostavujem takéto plány. Keď sa mi niečo nebude páčiť, poviem to otvorene, a to vtedy, keď sa to bude priamo diať.

Dula môže byť dôležitá

Viem a čítala som aj o žene, ktorá sa volá dula. Myslím, že môže byť veľmi dôležitou pre tie ženy, ktoré sa nemôžu spoľahnúť na svojho manžela, prípadne sa pred ním hanbia, alebo nemôže byť pri nich blízka osoba.

Má to jednu výhodu, je to odborník, ktorý vie, ako prebieha pôrod a ako môže žene pomôcť.

Pri mne našťastie bude môj drahý, už pri Hanke to zvládal perfektne a vie mi byť oporou, za čo som mu vďačná.

Stojí to za to

Ako som už spomínala, malému dáme odobrať pupočníkovú krv. S manželom sme sa o tom opäť tento týždeň rozprávali, a sme si už istí.

Dočítala som sa, že pomáha pri viac než 70 ochoreniach, a len na Slovensku ju použili už 6-krát. Toto číslo nepovažujem za zanedbateľné. Myslím si, že choroby si nevyberajú, a keď už bude mať náš syn uzavretú životnú poistku, mal by mať v zálohe aj biologickú. Veď ju nemusí použiť v detstve, pokojne to môže byť aj na staré kolená. Hlavne, že bude mať šancu na uzdravenie.

Príchod na svet nášho malého sa blíži. Dnes (vo štvrtok 6. mája) je moje tehotenstvo v dĺžke 30+ 5.

Vaša Anka

A čo všetko už má drobček v jej v brušku? Pozrite sa na to!

Tridsiaty týždeň tehotenstva

Viac o téme: pôrodtehotenstvo

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist