Tehuľka LIVE! Anka v 35. týždni: Nepriberám, no malý je vraj v poriadku

Mám za sebou ďalšiu poradňu. Už ma čaká len jedna a potom budem chodiť k pôrodníkovi. Stačí, keď na to len pomyslím a zviera sa mi žalúdok, pôrod je doslova za dverami. Veď už o mesiac rodím! Pomóóóc! Upokojujem sa len tým, že výsledky na poradni sú, zdá sa, v poriadku. Stále mám síce trošku obavy z toho, že vôbec nepriberám.

Ako som išla pred pár dňami od mojej gynekologičky, Radmily Sládičekovej, som si uvedomila, že pôrod už môže v podstate prísť hocikedy. Termín mám síce určený na 10. júla, no môže to byť aj skôr. Doktorka ma utešovala tým, že aj keby k predčasnému pôrodu prišlo, malý by mal byť v poriadku. Podľa vážení na poradni má už 2 860 gramov.

Ach tá váha!

Samozrejme, že predčasný pôrod nechce nikto, no musím byť pripravená. Doktorka mi povedala, že krčok drží a aj veľkosť Matúška zodpovedá dĺžke môjho tehotenstva. To ma trošku upokojilo, lebo od minulej poradne som vôbec nepribrala. Dokonca odkedy som otehotnela, som nabrala len 4,5 kilogramu. Trochu sa obávam, či je všetko v poriadku, aj lekárka povedala, že sa tak s nízkym nárastom hmotnosti pri tehotných nestretáva.

Nechcem prepadnúť panike, utešuje ma, že malý je podľa lekárky v poriadku a jeho váha je vraj ukážková. Tak dúfam, že všetko je tak, ako má byť.

„Akčné dieťa“

Na poradni mi robili aj klasické vyšetrenie moču a tlaku, moč bol negatívny a tlak dobrý. Matúško má takisto ideálnu polohu, čo som rada, lebo po tých stresoch, čo sa nechcel otočiť, som v to naozaj nedúfala.


Malý sa doktorke opäť predviedol. Stále sa vrtel a hýbal, nedali sa zmerať ani prietoky a dokonca sa nedal ani poriadne „vyfotiť“. Nemám teda ani obrázok z ultrazvuku. S doktorkou sme sa smiali, že dúfame, že keď príde na svet, bude trošku pokojnejší, jeho futbalistické „zvyky“ totiž stále nezmizli, a to aj napriek tomu, že už má v brušku menej miesta.

Do pôrodnice to snáď stihnem

Mám pred sebou ešte poslednú poradňu u gynekologičky, potom sa rozlúčime a už budem chodiť k pôrodníkovi. Ako som vám už spomínala, chcem mať muža pri pôrode, preto so mnou bude drahý chodiť aj na prípravu na pôrod. Obaja dúfame, že to všetko prebehne tak, ako keď som rodila Hanku, čiže bez komplikácií.

Hovorí sa síce, že druhorodičky rodia rýchlejšie. To by mi určite nevadilo, len dúfam, že to nepríde rýchlejšie, ako stihnem prísť do pôrodnice. Myslím však, že v meste sú už pôrody mimo pôrodnicu zriedkavé. Autom tam musíme s mužom doraziť rýchlo. No radšej hneď, ako pocítim kontrakcie, vyrazím smer pôrodnica.

Verím, že Hanka žiarliť nebude.

Hoci som už na materskej, nejaké voľno si neužívam. Doma sa stále nájde nejaká práca, a okrem toho si chcem všetko vopred pripraviť, oprať či vyžehliť.

Voľný čas chcem teraz tiež čo najviac tráviť s Hankou, keďže po pôrode ho budem mať pre ňu menej. Našťastie Hanka sa na bračeka veľmi teší, myslím, že nejaká súrodenecká žiarlivosť tu z jej strany nehrozí.

Teším sa z toho, že tento týždeň mám konečne pocit, že nie je jeseň, ale že sa blíži leto. Horúčavy v tehotenstve síce nie sú nič moc, no ten neustály dážď už šiel všetkým na mozog. Hanka bola smutná, že sme nemohli chodiť von a aj mne sa so slnkom vylepšila nálada. Dúfam, že pozitívne naladenie mi vydrží a nezačnem panikáriť. Držte mi palce, nech malý ešte v brušku vydrží, moje tehotenstvo je už totiž v 35. týždni.

Vaša Anka

A čo všetko už má drobček v jej v brušku v 35tt? Pozrite sa na to!

Tridsiaty piaty týždeň tehotenstva

Foto: Braňo Herchl

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist