Tehuľka LIVE! Anka 5. deň od pôrodu: Chystáme sa domov

Ak dobre dopadnú moje vyšetrenia, v utorok by sme mali ísť s Matúškom domov. Potešilo ma, keď mi lekári povedali, že malý by mohol ísť pokojne už aj hneď. Darí sa mu dobre, je zdravý a dokonca ani žltačku nemá. Problémy robím tentoraz ja, stále mám bolesti a zajtra mi majú spraviť ultrazvuk, ktorý o mojom odchode domov rozhodne. Som zvedavá.

Na bolesť po cisárskom reze sa snažím nemyslieť. Keďže už mám Matúška pri sebe aj v noci, nemám na také myšlienky ani čas. Ďakujem všetkým vám, čo ste mi poslali blahoželania, no mailovať teraz, ako chápete, nemám moc čas. Ďakujem aj za rady a povzbudenia, že bolesť prejde, čím rýchlejšie začnem chodiť. Snáď to tak aj bude.

Chodiť už chodím, hoci pomaličky, no dá sa to. Budeme bojovať!

Na odber našťastie nezabudli

Skoro som vám zabudla povedať, že Matúškovi po pôrode odobrali aj pupočníkovu krv tak, ako sme chceli. Pýtala som sa, ako to prebiehalo, keďže som mala pre cisársky rez celkovú narkózu.

Lekárka vraj prestrihla pupočnú šnúru a nasledoval odber pupočníkovej krvi. Som rada, že sa o to postarali, hoci dúfam, že takúto „poistku“ nebudeme musieť nikdy využiť.

Je to chlap…

Zo žartu si hovorím, že Matúško je typický chlap. Spokojný je, keď má plné bruško a suchý zadok. Dnes ma celkom potrápil neustálym hladom a aj častým plačom, našťastie už mám mlieko, takže ho dokážem nasýtiť. V noci som ho kŕmila trikrát, čo bolo celkom fajn.

Pomaly si na seba zvykáme, no kým si vytvoríme aký-taký režim, to ešte potrvá.

Hanka ešte stále prázdninuje u starých rodičov, takže mám o starosť menej. Na bračeka sa stále pýta a videla už aj niekoľko fotiek. Moji rodičia totiž malého vnúčika naživo ešte nevideli, môj otec je teraz prechladnutý, takže musia pár dní počkať.

Domov čaká…

Doma mám všetko pre malého už pripravené, postieľku aj vecičky, takže už len čakáme, kedy nás pustia. Premýšľala som, či by nebolo lepšie, aby ma pustili až stredu, lebo v ten deň mám ísť do nemocnice opäť na vyberanie stehov, tak by sme sa zbytočne prehnali tam a späť.

A doma navyše máme letnú odstávku teplej vody, čo ma teraz vôbec neteší. Bŕŕŕ. No uvidíme, o všetkom rozhodnú lekári.

Idem teraz odpočívať a venovať sa nášmu pokladu

Vaša už nie tehuľka, ale dvojnásobná mamička Ankazzz

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist