Tehuľka LIVE! Anka v 36. týždni: Už chodím k pôrodníkovi

Uplynulý horúci týždeň som si vybavila pôrodníčku. Budem rodiť v Ružinove u lekárky, u ktorej som rodila aj Hanku. Som rada, lebo jej dôverujem a dúfam, že všetko vyjde tak, ako má. Musím totiž veriť, že sa malý nebude priveľmi ponáhľať na svet, pretože doktorka má do 2. júla dovolenku a náš deň D je zatiaľ vyrátaný len o 8 dní neskôr.

Som rada, že som si tú pôrodníčku vybavila. Trošku sa mi uľavilo a mala som aj šťastie, že som šla za ňou. Onedlho totiž odchádza na dovolenku a už by som sa ňou nestretla. Preto som sa od mojej gynekologičky presunula k pôrodníkovi. Plánovaná poradňa u gynekologičky sa tak už zrušila, keďže už chodievam do pôrodnice.

Ledva som dýchala

Uľavilo sa mi aj preto, lebo pôrodníčka mi zopakovala slová mojej gynekologičky Radmily Sládičekovej, krčok drží a zatiaľ všetko vyzerá v poriadku. Kontrola ma čaká aj tento týždeň. Snáď sa nič nezmení.

Cítim sa zatiaľ celkom fajn, horšie mi bolo len minulý týždeň a cez víkend. Vtedy som pre horúčavy naozaj ledva dýchala a potila sa. Raz som sa dokonca vybrala niečo vybaviť MHD a skoro som v nej odpadla. Cesta preplneným autobusom v 35 stupňovej horúčave a v 36. týždni tehotenstva – to naozaj neželám nikomu.

Šetrenie na materskej

Na materskej som oficiálne od 29. mája, predtým som si míňala dovolenku a som rada, že som si trošku oddýchla a pochystala vecičky a tašku do pôrodnice. S vybavovaním materskej, ktorú mamička poberá 28. týždňov, odkedy na ňu nastúpi, som problémy nemala. Odovzdala som len potrebný papier v mojej práci a ostatné sa našťastie postaral zamestnávateľ. Nečakali ma teda žiadne behačky po úradoch.

Horšie to bude potom. Musím si niekde pozisťovať, ako je to pri prechode na rodičovskú dovolenku. Viem totiž, že o nástup na rodičovskú musím potom požiadať. Na to všetko mám však ešte čas. Viem len, že po 28 týždňoch materskej nastúpim na rodičovskú dovolenku, ktorá môže trvať maximálne do 3 rokov veku dieťa.

Isté je aj to, že sa budeme musieť trošku uskromniť, keďže nebudem dostávať svoj plat. Z neho mi vyrátali materskú a hoci sa v tom moc nevyznám, no podľa toho čo som si zisťovala, ide o 55 % z denného vymeriavacieho základu, no a tým vymeriavacím základom je vlastne môj hrubý príjem.


Šnúra života

Onedlho ma čaká ešte anestéziologické konzílium, keďže si chcem predplatiť epidurálku a okrem toho by som sa mala aj registrovať na odber pupočníkovej krvi. Môžem to spraviť telefonicky alebo mailom, no tuším bude najlepšie, keď to spravím osobne.

Dozvedela som sa, že o týždeň 27. júna sa v Bratislave koná akcia s názvom Šnúra života. Majú sa tu prvýkrát v histórii hromadne stretnúť tehotné mamičky a mohli by vytvoriť slovenský rekord. Prídem ich podporiť, myslím, že to bude sranda. Na mieste sa vraj budeme môcť registrovať a získať 5 % zľavu na odber pupočníkovej krvi. Samozrejme, budú tam aj rôzne akcie pre deti, takže možno vezmem so sebou Hanku, nech sa trošku zabaví.

Organizátori propagujú aj akcie pre mamičky – napríklad krst nového cédečka Rozprávky z bruška, ktoré vraj účastníčky dostanú ako darček. Na záver má byť tombola, kde sa dá vyhrať veľa pekných cien, ale aj bezplatný odber pupočníkovej krvi.

Už sa na tú akciu teším!

Snáď nebude priveľmi teplo a budem sa na takéto podujatie aj fyzicky cítiť.

Veď onedlho už naozaj rodím, držte mi palce. Nech to malý vydrží, minimálne kým príde pôrodníčka z dovolenky.

Vaša Anka

A čo všetko už má drobček v jej v brušku v 36tt? Pozrite sa na to!

Tridsiaty šiesty týždeň tehotenstva

Foto: Braňo Herchl

Viac o téme: mamičkatehotné

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist