Tehuľka LIVE! Anka v 37. týždni: Psychicky som pripravená

Hoci myslím, že to úplne ani nejde, no mám pocit, že na pôrod som už psychicky pripravená. Viem totiž, že už to môže prísť každým dňom. Zatiaľ som pokojná a verím, že to tak aj ostane. Skoro všetky potrebné veci mám už pripravené a keďže brucho ma už poriadne ťaží, budú najbližšie týždne len o čakaní. Môj plánovaný termín je 10. júla.

Povedala som si, že musím teraz myslieť pozitívne, aby som neprepadla panike a zbytočne sa neznervóznila pred týmto naším „finále“. Opäť som bola u pôrodníka a našťastie je vraj všetko tak, ako má byť. Krčok pekne drží, na pôrod to zatiaľ nevyzerá. Tieto správy mi dodali ďalšiu vlnu do môjho pozitívneho odhodlania. Neviem síce, ako dlho mi to vydrží, nemať strach a obavy, no naozaj sa nechcem znervózňovať.

Tlaky a veľké brucho

Stačí mi, keď ma teraz znervózňuje moje brucho. Poviem vám, nosiť dieťa v 37. týždni, je poriadny náklad. Okrem toho veľkého brucha a toho, že sa rýchlo unavím a zadýcham, sa mi začalo aj zle spávať.

Teda zle sa mi spalo už dlhšie, pretože ma všetko tlačí, no teraz je ten spánok ešte častejšie prerušovaný mojimi nočnými výletmi na WC. Malý Matúško mi už totiž pekne tlačí na močový mechúr.

Niekedy si s tým mojím bruchom pripadám ako taký tank, manžel ma utešuje, no viem, že už som dosť nemotorná a aj domáce práce ma dokážu vyčerpať. Veľmi ma však dokáže povzbudiť Hanka, ktorá sa mi všemožne snaží pomôcť. Ani som nečakala, že sa bude na bračeka takto tešiť a bude taká zlatá a ochotná.

Fotili sme tank

K mojej snahe o pozitívne naladenie pomohlo aj fotenie. Môžete teda na nových fotkách posúdiť, ako mi brucho narástlo a či naozaj nevyzerám ako „malý tank“. Aj fotograf, Braňo Herchl, hovoril, že mi počas tých týždňov, čo sme sa nevideli, brucho poriadne narástlo.

Ach tie peniaze…

K pozitívnej nálade mi však nepridávajú všetky tie výdavky, ktoré sú spojené s pôrodom a materstvom. Občas ma prepadnú obavy, ako to všetko zvládneme – my, Hanka, Matúško, keď budem na materskej. No vravím si, že spoločne s drahým to nejako utiahneme. Od toho, ako sa nám bude v tomto dariť, sa plánujem aj vrátiť do práce. Čiže presný termín vopred nemám.

Tento týždeň som napríklad odišla od lekára ľahšia o 106 eur, tie som tam nechala za predplatenie epidurálky. Dokonca som okrem peňazí stratila pre epidurálku asi pol dňa, toľko som totiž čakala na anestéziologické konzílium. No už to mám úspešne za sebou, podpísala som informovaný súhlas a hneď som si to zaplatila. Pre istotu skôr, lebo keď to vraj nemáte zaplatené, epidurálku vám nepichnú.

Len ten cisársky nie

K pôrodníkovi budem chodiť aj naďalej, takže vám budem podávať čerstvé info, či sa už malý pýta na svet. Mám ísť ešte na sono, objednaná som až na ďalší týždeň, no dúfam, že dovtedy neporodím.

Verím, že cisársky, ktorý mi pre Matúškovu polohu hrozil, nebude.


Myslím, že si celkom rada užijem ešte jeden klasický pôrod. Držte nám palce, nech sa ešte o týždeň stretneme takto a nebudem sa vám ozývať z pôrodnice. Moje tehotenstvo je už totiž v dĺžke 37 + 5.

Vaša Anka

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist