Tehuľka LIVE! Anka v 28. týždni: Šance na otočenie sú stále menšie

Mám za sebou ďalšiu poradňu. Veľmi som sa tešila, že uvidím nášho Matúška a pripomeniem si, aký je krásny. A aj bol, tentoraz sa nám pekne predviedol. Nepotešilo ma ale, že jeho poloha sa stále nezmenila. Leží koncom panvovým a ja sa psychicky začínam pripravovať na to, že budem rodiť cisárskym. Hlavne nech všetko dobre dopadne.

Na poslednej poradni bolo veselo. Moja doktorka Radmila Sládičeková mi urobila 3 D ultrazvuk a začala obdivovať malého Matúška. „Aký je krásny a tie ústočká,“ vravela nadšená. Odborným okom videla na ultrazvuku určite viac než ja. Ale aj ja som malého rozoznala…Je ozaj krásny a tentoraz neskrýval ani svoje mužstvo.

Ako sme Matúša obdivovali, cítila som, ako ma postupne zalieva taký príjemný pocit. Mala som veľkú radosť znova ho vidieť. Škoda len, že na ďalší takýto pohľad budem musieť zas mesiac počkať.

Krásne chvíle mi prekazili až neskoršie myšlienky na pôrod. Malý je otočený stále koncom panvovým. Cisársky ma teda pravdepodobne neminie.

Malý priberá, ja nie

Chmúrne myšlienky mi podarila opäť zahnať doktorka. „Inak vyzerá všetko v absolútnom poriadku. Dieťatko váži 1409 gramov. Pekne priberá.“

To je zaujímavé, lebo ja na váhe nepriberám skoro vôbec. Hoci brucho mi narástlo poriadne, od začiatku tehotenstva som nabrala len 3 kilá.

„Dieťatko priberá, takže sa nie je čoho obávať,“ upokojovala ma doktorka. Matúško navyše svojou veľkosťou zodpovedá o dva týždne staršiemu dieťatku.

Môj krvný tlak a aj výsledky moču boli takisto v poriadku.

Šance sa znižujú

Doktorka povedala, že čím ďalej tým je šanca, že sa malý otočí, menšia. Teraz si Matúš v mojom brušku sedí pekne na zadočku. Šance na otočenie sa znižujú každým dňom. Pravdepodobne ma teda čaká plánovaný cisársky, o jeho termíne vraj rozhodne pôrodník.

Trochu ma to zaskočilo, že môj cisársky je už takmer istý. Neuvažovala som totiž nad tým, že budem rodiť inak než prirodzene. Cisársky má svoje úskalia, anestéziu a aj tú dosť veľkú operačnú ranu.


Tehu’lka Anka v piatom a šiestom mesiaci tehotentva

Otoč sa, môj drahý!

Keď prišla na svet Hanka, bola som dve hodiny po pôrode už na nohách, mohla som sa osprchovať a byť aj skôr s malou. Teraz budem musieť ležať dlhšie. Myslím, že ma rana bude bolieť pri každom pohybe a aj zotavovanie bude oveľa dlhšie. Neteší ma to.

Trošku si snažím nahovoriť a aj veriť tomu, že Matúško sa umúdri a ešte sa otočí tak, ako má. Držte mi palce a prípadne aj napíšte, kedy sa tie vaše bábätká otočili, nech mi nádej na prirodzený pôrod ešte nehasne.

Ešte mesiac v práci

Chmúrne myšlienky mi vyjasnilo aj víkendové počasie. Uplynulý týždeň bolo príšerne, celý čas pršalo, dážď a zima. Fuj! Nemohla som ísť s Hankou poriadne ani von, stále bolo zamračené a celý svet vyzeral veľmi deprimujúco.

Víkend mi však pomohol a dodal trošku jarného optimizmu. Konečne sme mohli vyraziť na prechádzky. Dúfam, že to vydrží a budem si môcť posedieť na lavičke, kým bude Hanka šantiť na ihrisku.

Čo sa týka materskej, chcela by som v práci pobudnúť ešte mesiac. Budem si čerpať dovolenku, potom už nastúpim na materskú a budem oddychovať. Teším sa na to, ako budem chystať vecičky pre nášho malého, prať a dávať všetko do poriadku. Musím sa aj psychicky pripraviť na pôrod, či už to bude cisársky alebo prirodzený.

Blíži sa to a každým týždňom rastieme a rastieme. Dnes (vo štvrtok 22. apríla) je moje tehotenstvo v dĺžke 28+ 5.

Vaša (stále dúfajúca) Anka

A čo všetko už má drobček v jej v brušku? Pozrite sa na to!

Dvadsiaty ôsmy týždeň tehotenstva

Foto: Braňo Herchl

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist