Tehuľka LIVE! Anka 8 dní od pôrodu: Aj som sa vyspala

S Matúškom máme za sebou prvú noc doma. A prekvapivo som sa aj vyspala, hoci som v noci kojila, tak určite som si viac oddýchla ako v nemocnici. Malý bol zlatý, v noci sme trikrát papali, no inak poslušne spal. Dojčila som večer o 10tej, v noci o druhej a nadránom o 5tej.

Dnes sme boli opäť v nemocnici, no len kvôli mne. Vyberali mi stehy po cisárskom a vyzerá, že rana sa hojí dobre a aj ja sa cítim každým dňom lepšie. Pohyblivosť sa takisto zlepšuje.

Už má rodný list

Výlet do nemocnice sme s manželom využili na to, aby sme malému vybavili rodný list. Teraz už bude musieť drahý len doriešiť Matúškovo zdravotné poistenie, ďalšie dokumenty či trvalý pobyt.


Matúško po narodení.

Je to naozaj zázrak, keď si spomeniem, že pred týždňom žil Matúško len v mojom brušku a teraz už pekne spinká vo svojej postieľke a má aj svoj rodný list. Zajtra oslávi svoj prvý týždeň. My si na neho pomaly zvykáme a stále sa na neho nevieme vynadívať, užívame si ho..

Papanie, spinkanie, maznanie…

Prvá noc bola spojená aj s prvým kúpeľom doma. Keďže nemáme teplú vodu, musela som vodu na umytie zohrievať v rýchlovarnej kanvici. Ešteže tieto odstávky robia v lete.

Na teplotu vzduchu nepotrebujem v týchto dňoch ani kanvicu, mesto a betón sú rozohriate a priam to až vrie. Horúčavu však zatiaľ znášame dobre. Teplotný rekord má vraj padnúť vo štvrtok a dokonca má byť spojený s búrkami a krúpami, tak sa ozaj teším.

Zajtra našťastie nemáme už žiaden „lekársky“ program, budeme len oddychovať, papať a spinkať.

Vaša už nie tehuľka, ale dvojnásobná mamička Anka

Viac o téme: mamička

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist