Tehuľka LIVE! Anka v 39. týždni: Idem do pôrodnice

Zbalená som a hovorím si, že aj pripravená. No aj tak mám pocit, že keď píšem tieto riadky od nervozity a obáv sa mi priam až klepe klávesnica. Od zajtra už bude celý náš svet iný. Zajtra ráno totiž vyrážam smer pôrodnica. Pomoooooc! Samozrejme, že sa teším na náš druhý poklad, no chytajú ma trošku i obavy. Bude všetko tak, ako má? Aké to bude? Nebudem mať komplikácie?

Deň D poznám

Nemôžem sa ale zbytočne vystresovať. Snažím sa upokojovať sama a hovoriť si, že už raz som to predsa zvládla, no viac mi pomáha, keď ma upokojuje manžel. Teším sa, že tam bude so mnou.

Keď som rodila Hanku, tak mi jeho prítomnosť veľmi pomohla. Masíroval mi chrbát a dodával odvahu a silu. Tentoraz je to trochu iné, lebo viem vopred deň, v ktorý idem do pôrodnice. Matúš v brušku ma totiž už veľmi ťaží a mne sa zle dýcha a pohybuje. Pálenie nôh je posledné týždne takisto súčasť môjho všedného dňa.

Viem však, že na všetky nepríjemnosti a bolesti, či už z tehotenstva alebo z pôrodu zabudnem, keď vezmem Matúška do náručia. Nemôžem sa toho už dočkať. Snáď sa narodí vo štvrtok, ako plánuje pôrodníčka, lebo zatiaľ sa mu až tak veľmi na svet nechce.V brušku nabral už 4 kilá, dúfam, že nebude pri pôrode priveľký.

Príjem 7:30 a čo potom ?

ôrodnicu mi na poslednej kontrole odporučila moja pôrodníčka. Dôverujem jej, keďže rodila už Hanku a bolo to fajn. Na príjme sa mám hlásiť o pol ôsmej ráno a vôbec nemám predstavu, ako rýchlo to pôjde a či to vôbec pôjde.

Pôrodníčka spomínala, že mi dajú čípok na vyvolanie a potom sa uvidí. Trošku sa upokojujem tým, že mám predplatenú epidurálku, ktorá mi pri prvom pôrode výrazne pomohla. Dokonca som vtedy v pôrodnici aj trošku zaspala, čím som nazbierala silu na pôrod.

Foťak máme zbalený, dúfam, že si ho nezabudneme ako pri Hanke, Matúška by ste teda mali vidieť medzi prvými. Fotografovať bude manžel, snáď sa mu niečo podarí a budem sa vám môcť Matúškom čo najskôr pochváliť.

Ešte posledná kontrola vecičiek do pôrodnice a potom už len aký-taký oddych pred zajtrajším dňom D.

Vaša ešte chvíľu tehotná Anka

Viac o téme: pôrodnicetehotná

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist