Tehuľka LIVE! Anka v 38. týždni: Pôrod pre mňa bude vykúpením

Ťažké brucho, boľavé nohy a takmer každý krok. To je moja každodenná realita. Poviem vám, Matúško sa ešte ani nenarodil, no už mi dáva pekne zabrať. Niekedy mám chvíľky, keď si želám, aby to už prišlo, aby som už rodila. Mám pocit, že by sa mi uľavilo. Ak deň nejako prekrivkám, noci sú pre mňa ešte horšie. K tomu všetkému mi ochorela Hanka, dostala vysoké teploty.

Posledné dni pred pôrodom sú ozaj husté. Cítim sa zle a k tomu sa mi občas pridávajú aj zlé myšlienky. Na pôrod totiž teraz myslím stále viac a viac. Už by som si ho aj želala. Pretože to veľké a ťažké brucho mi poriadne komplikuje život.

Nohy ako v ohni

Najhoršie mi býva v noci. Neviem zaspať a s veľkým bruchom si len ťažko viem nájsť polohu, v ktorej sa cítim dobre. Keď sa mi konečne aj podarí zaspať, netrvá to dlho. Vždy ma prebudí potreba ísť na WC, už ani nepočítam koľkokrát tam chodím, alebo nejaký tlak.

To najhoršie však prišlo až pred pár dňami, začala som mať pocit, že moje nohy horia, akoby ma pálili. Mne je k tomu navyše veľmi teplo. Skúšala som už aj sprchu či natieranie alpou, no nič mi nepomáha.

Ak sa to počas tehotenstva stalo aj vám, napíšte mi, ako ste si v týchto chvíľach pomáhali, budem rada.

Vysoké teploty

Už som sa dostala do takého stavu, že si pôrod vyslovene želám. Mám pocit, že bude pre mňa aspoň vykúpením z tohto pálenia a tlakov. K tomu všetkému mi ešte ochorela Hanka. Pred pár dňami mala dokonca vysoké teploty. Cele dni som nič iné nerobila, len som ju strážila a ošetrovala. No stále ešte nie je za vodou.

Mám strach, že sa nakazím aj ja. Čo by mi asi riadne skomplikovalo pôrod, bola by som ešte viac oslabená horúčkami a chorobou. V duchu si vravím, že sa musím držať a nepodľahnúť tomu. Držte mi teda palce, nech to tak aj vydrží.


Pôrodníčka na dovolenke

Tento týždeň Hanke skončila škôlka a teraz ju čakajú dva mesiace prázdnin. Premýšľali sme už, samozrejme, nad tým, kam pôjde, keď budem rodiť. Snáď čoskoro vyzdravie a bude môcť ísť k mojím rodičom, ako sme plánovali.

Drahý si v týchto dňoch vybavuje v práci aj dovolenku, aby mohol byť s nami, keď to na mňa príde. Najhoršie, že presný termín sa v tomto prípade určiť nedá. Pôrod mi vyrátali na budúcu sobotu, 10. júla, no uvidíme.

Hoci som si tento týždeň niekedy želala pôrod, na druhej strane som ale mala obavy. Do piatka, 2. júla má totiž moja pôrodníčka dovolenku, musím veriť, že dovtedy to už vydržím.

Nekonečné čakanie

Cez týždeň som bola opäť aj na bežnej poradni, jej výsledok je pozitívny, no priebeh bol ozaj šialený.

Hneď, ako som prišla do nemocnice, ma prekvapila preplnená čakáreň. Toľko ľudí som tam v živote nevidela, a to som prišla hneď ráno o ôsmej. No už vtedy som bola 48. v poradí. Viete si teda predstaviť, ako dlho som tam čakala. To v 38. týždni tehotenstva, keď ho pália celé nohy, naozaj neželám nikomu.

Unavenú z čakania ma potešil len výsledok, všetko vyzerá v poriadku a krčok drží

Do skorého pôrodu Anka

A čo všetko už má drobček v jej v brušku v 38 týždni? Pozrite sa na to!

Tridsiaty ôsmy týždeň tehotenstva

Foto: Braňo Herchl

Viac o téme: bruchonohypôrod

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist