Tehuľka LIVE! Anka v 34. týždni: Streptokoka nemám

Dni mi ubiehajú akosi prirýchlo. Je to paradox, pretože som na dovolenke, no času mám nejako stále málo. Dokonca nemám ešte ani pobalenú tašku do pôrodnice. Pozitívom je, že už mám všetky vecičky nakúpené, takže sa utešujem tým, že tašku už zbalím rýchlo. Čas mi zožierajú najmä návštevy lekárov, teda ešte presnejšie, vysedávanie u nich v čakárni. Našťastie výsledky sú zatiaľ dobré.

Už minule som sa vám sťažovala, že ma čaká púť po lekároch. Kontrolné EKG dopadlo dobre, mám to už aj zapísané v tehotenskej knižke. U svojej gynekologičky som si tiež bola pre výsledky na streptokoka agalactiae. Jeho prítomnosť sa mi nepotvrdila, takže počas pôrodu nebudem musieť užívať antibiotiká. Gynekologička mi tiež zisťovala hladinu hemoglobínu, mierne sa to zlepšilo, no najbližší týždeň musím ísť aj tak ešte k hematológovi.

Prečítajte si tiež: 

Taška do pôrodnice
Taška na oddelenie šestonedelia
Čo si pripraviť z pôrodnice domov

Bitka o izby

Predsavzatie zbaliť sa vopred stále trvá. Tašku si chcem pre istotu pripraviť, aby sme sa vyhli stresom, keby to na mňa prišlo skôr. Škoda, že nadštandardnú izbu si v pôrodnici nemožno vopred objednať. Hoci som to chcela, no doktori mi to vysvetlili tým, že termín pôrodu nie je vždy presný. Ostáva mi teda dúfať, že nedopadnem tak ako pri Hanke, keď sa izba v nadštandarde uvoľnila až na druhý deň.

Niektoré ste mi písali, že aj vy ste si chceli izbu vopred zahovoriť, no márne…

Musíme dúfať spoločne. Napíšte mi, či by ste si priplatili nadštandard, prípadne, aké máte vy skúsenosti s izbami v pôrodnici. Som zvedavá.

Postieľka je krásna

Tašku síce nemám, no cez týždeň som pripravila Matúškovi postieľku a aj potrebné vecičky na ňu. Užívala som si jej prípravu a keďže som teraz aj doobeda doma, snažím sa trošku si oddýchnuť. Vládzem totiž stále menej a sem-tam ma prekvapí aj to, ako rýchlo sa zadýcham, keď niečo robím. Na chvíľu sa vždy posadím, vyložím nohy a premýšľam, čo všetko mám v ten deň ešte urobiť. Po tom, keď si spomeniem, čo musím ešte vybaviť či upratať, tak sa rýchlo zdvihnem a fičím ďalej.

Popri tom sa snažím zachovať si dobrú náladu a nestresovať sa pôrodom. Občas ma to samozrejme chytí, no utešujem sa tým, že raz som to už predsa zvládla.

Žiadna katastrofa

Veľa žien má obavu aj z nástrihu a dokonca ho odmieta. Ja ho neodmietam, pri Hanke som tiež nástrih mala a keďže som mala epidurálku, som to nejako necítila. Horšie to bolo po tom. Cítila som to napríklad pri sedení, no nebola to žiadna katastrofa, dalo sa to zvládnuť. Nejaké komplikácie pri pôrode som nezažila a dúfam, že to tak aj ostane.

Stojí to za to

S Hankou sa snažím chodiť aj trošku von, keď nám to počasie dovolí. Prší totiž skoro denne. A keď ma chytajú obavy z pôrodu, vtedy mi najlepšie padne, pozrieť sa na Hanku, ktorá sa na mňa smeje a ja potom už nepochybujem o tom, že to stojí za to. Veď ani sa nenazdám a budem to mať za sebou.

Moje tehotenstvo je dnes, vo štvrtok (3. júna), v dĺžke 34+5. Držte mi palce, nech všetko stihnem vopred nachystať a nech je v ten „osudný deň“ nadštandardná izba voľná.

Vaša Anka

A čo všetko už má drobček v jej v brušku v 34tt? Pozrite sa na to!

Tridsiaty štvrtý týždeň tehotenstva

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist