Šestonedelie, alebo na koho sa podobá?

Na koho sa podobá? Na teba alebo na muža? Ty si mala bledé vlásky keď si bola malá? Silvinko bol aký? Večná téma a otázky okolia. Nevyčerpateľná studnica plodiacia dookola ten nekonečný kolotoč otázok a dohadov.

10322_4031-1100x618.jpg

Som z toho už asi aj unavená. Nebaví ma odpovedať na tieto otázky a už vôbec ma nebaví riešiť túto tému. Je to môj syn a syn môjho manžela. Tak asi, že sa nepodobá na suseda, alebo na poštára. (Susedov nemáme žiadnych a poštárka k nám ani nechodí, všetky zásielky necháva u manžela vo firme.) Tak asi na koho bude? Hm… Noo, nič ma nenapadá :)… Týmto prosím všetkých mojich známych, aj neznámych, aby sa ma na to už nikdy neopýtali. Pre pokoj v mojej duši a ich zubov… ha ha 🙂

Všetky detičky sa menia zo dňa na deň, tak ako sa im mení farba očí, tak sa menia aj vlásky, tvárička sa vyvíja, všetko rastie a naťahuje sa. Po kom to dieťa je, sa ma môžete opýtať, keď bude teaneger, alebo aj neskôr. Moje deti milujem a vždy milovať budem, keď aj nebudú mať po mne absolútne nič. Vybrala som si za ich otca môjho manžela. Z toho dôvodu rátam aj s tým, že budú obaja podobní jemu. Som s tým uzmierená a som šťastná, pretože môj manžel je stále veľký fešák a to pre mňa znamená aj to, že budem zrejme už od brány nevesty metlou odhánať. Ďalšími čudesnými otázkami a konštatovaniami, ktorými nás čerstvé matky okolie zasypáva sú napríklad:

Kojíte sa? Jéj, aký je maličký. Spinká v noci? Kaká dobre? Jéj, aký je už veľký. Neplače? Kedy budete krstiť? Netreba mu dať na hlávku čiapočku?

Poprípade ako počúvam z okolia u párov, ktorí nie sú zobratí, tak je tu ešte jedna perlička: A vy sa nebudete brať?

Ja som si sľúbila do budúcna, že sa nikdy podobnú vec žiadnej novopečenej mamičky neopýtam, pokiaľ sama nezačne túto, alebo podobnú tému. Poprípade, ak ma požiada o radu, rada pomôžem a poradím. Ale pokiaľ si s dotyčnou mamičkou nebudem mať čo povedať, úplne stačí, ak sa pozdravíme a nemusíme sa za každú cenu rozprávať.

Ale zmením tému, pretože plánujeme s mojimi tromi chlapcami prvú rodinnú dovolenku vo štvorici v Tatrách. Vlastne túto dovolenku už máme zaplatenú. A koncom týždňa odchádzame na týždeň do Nového Smokovca. Očakávania z mojej strany nie sú veľké, ako si mnohí z okolia myslia. To je tiež ďalšia verzia otázok, že prečo a na čo sa trepeme s malým dieťaťom na dovolenku. Že či nevieme pár mesiacov vydržať doma a podobne. Opäť to neriešim a neopovedám inak ako tak, že je to naše dieťa a naše spoločné rozhodnutie. A taktiež je to pre nášho staršieho syna, nemôžeme predsa celé leto len doma sedieť. Silvinko  má tiež v škôlke mesačné prázdniny a to by mi už doma obaja uši obhrýzli, keby sme mali len doma byť.

Ja sa do Tatier veľmi teším. Úplne mi stačí, že si oddýchnem od domácich prác. Od každodenného prania, vysávania, žehlenia a varenia. Vybrali sme si skvelý rodinný hotel, ktorý má všetko čo deti potrebujú. Skvelé bazény, detský kútik, kino, bowling a veľa aktivít a atrakcií pre deti rôznych vekových kategórií. Akurát pre naše šesť týždňové bábätko sú tieto aktivity ešte nie tak celkom vhodné, ale to mne nevadí, keďže budeme spolu, a určite strávime spolu krásne chvíle. Každý si nájdeme niečo a spoločne si to užijeme a zabavíme sa. A maminke ocko dopraje hádam aj nejakú masáž! 🙂

24.7.2017 12:38 | autor: rajcanovajana_30096

Ďalšie blogy

Čítajte ďalej

Chcete získavať najnovšie informácie zo sveta tehotenstva a materstva?

Prihláste sa na odber nášho newsletteru vyplnením svojej e-mailovej adresy.

Chyba: Email nie je v správnom formáte.
OK: Váš email bol úspešne zaregistrovaný.

* Newslettery vám budeme zasielať najdlhšie 3 roky alebo do vášho odhlásenia. Viac informácií na e-mailovej adrese: gdpr@babyweb.sk.

TOPlist